Çarşaflı kadına saldırının görüntüleri ortaya çıktı

62

İzmir’in Menemen ilçesinde meydana gelen olayda K.Ö isimli bir kadın belediye otobüsünde çarşaf giydiği gerekçesiyle E.Ç. tarafından darbedildi.
Çarşaflı kadına saldıran E.Ç.’nin, olay sırasında K.Ö.’ye “Burada çarşaf giyemezsin burası Türkiye Cumhuriyeti,” dediği ve ardından tekme, tokat ve yumruk darbeleriyle kadını yaraladığı ileri sürüldü.
Yaşanan olaylardan sonra K.Ö.’nün şikayeti üzerine soruşturma başlatan polis, E.Ç.’yi gözaltına alarak emniyete götürdü. E.Ç.’nin emniyette işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildiği ve çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve alenen aşağılama’ suçundan tutuklandığı öğrenildi.
Çarşaf giydiği gerekçesiyle saldırıya uğrayan K.Ö.’nün kardeşi Sedat Gülbakan “Ablam bir yakınını ziyarete gitmek için belediye otobüsüne bindiği esnada saldırıya uğradı. Saldırı öncesi ablama saldıran kişi belediye otobüsünde ablamın yanında oturan bir bayanı kaldırıyor. Kadın ablamın yanından kalkar kalkmaz saldırıyı gerçekleştiren şahıs, ayağa kalkıp pozisyonunu alıyor ve yumruklarla bir anda saldırmaya başlıyor. Saldırırken, ‘Nasıl böyle bir kıyafet giyersin. Atatürk ilke ve inkılaplarına aykırı giyindin. Siz bu şekilde giyinemezsiniz’ diyerek vurmaya çalışıyor. O anda kısa süreli bir şok geçiriyor ablam. Polis memurları aranıyor. Polis geldikten sonra direkt hastaneye götürülüyor ve darp raporu alınıyor. Darp raporundan sonra karakola gidiliyor ve ifadeler alınıyor.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.