Ağabeyini bıçaklayıp polislere direndi

29

Bursa’nın Osmangazi ilçesi Başaran Mahallesi’nde meydana gelen olayda annesi ve kız kardeşiyle birlikte yaşayan Halil K. alkollü olarak eve geldi. Halil K. alkollü olarak eve gelmesinden dolayı annesi ve kız kardeşi ile arasında tartışma yaşarken evden gelen sesleri duyan ve aynı apartmanda oturan Kader K. sesleri duyarak annesinin dairesine inerek eve alkollü olarak gelen kardeşini annesi ve kız kardeşinden uzaklaştırmak istedi. Ağabey ve kardeş arasında bu kez bu konu yüzünden çıkan tartışma kısa bir sürede kavgaya dönüşmesi üzerine Halil K. mutfağa giderek mutfaktan aldığı bıçakla ağabeyini kolundan ve bacağından yaralarken, yaşanan arbede sırasında kendisini de elinden yaraladı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ve polis ekipleri tarafından yaralı Kader K. ambulansla Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılırken Halil K. ağabeyini bıçakladığı bıçakla polislere teslim olmamak için uzun süre direnmesi üzerine polis ekipleri tarafından yapılan müdahaleyle etkisiz hale getirildi. Halik K. kendisini görüntüleyen basın mensuplarının “Neden yaptın?” sorusu üzerine “Ben yaparım, beni tanıyan tanır. Sen çek” diyen Halil K., sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Çekirge Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Tedavileri tamamlanan Halil K. ve Kader K. ifadesi vermek üzere polis merkezine götürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürüyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.