Dolandırıcı anne ve kıza ev hapsi

8

Ethem T. adlı kişi Mersin’de ailesiyle yaşayan Y.S. isimli kadını Ankara ve Kırıkkale’de yaşayan 2 gencin ailesine evlilik amacıyla tanıştırdı. Farklı tarihlerde Mersin’e gelen her 2 ailede kızı beğenerek kızı istediler ve söz kesip aile arasında birbirlerinden habersiz nişan yaptılar. Nişan sonrası aileler Y.S. adlı kızın babası K.S.’ye başlık ve düğün hazırlıkları için yaklaşık 60 bin lira ödeyerek memleketlerine döndü. Genç kızın kendisinin ve ailesinin devamlı olarak çeşitli bahanelerle düğün tarihini ertelemesi üzerine Mersin’e gittiklerinde aynı adreste başka bir ailenin oturduğunu gördü. Aileler gelinin ve ailesinin telefonlarına ulaşamadıklarında, dolandırıldıklarını anlayarak polise şikayette bulundu. Polisin çalışması sonucu Y.S. adlı gelin adayı ve ailesi gözaltına alındı.

Polis ekipleri mağdur ailelere aracılık eden Ethem T. ve Y.S adlı kadının ağabeyi M.S.’yi arama çalışmalarında devam ederken gelin Y.S. ile annesi H.S.’nin emniyetteki işlemleri tamamlandı. Adliyeye sevk edilen genç kadın ve annesi gazetecilerin sorularını yanıtsız bırakan gelin adayı, yüzünü de gizlemeye çalıştı.

Y.S gözaltına alındığı polis merkezinde verdiği ifadesinde ortada yanlış anlaşılma olduğunu kendisinin, damat adaylarından V.T. ile ciddi düşündüğünü ve evleneceğini söylediği öğrenildi. İfadesinin devamında ise M.K.’yı adlı damat adayını hiç görmediğini. V.T. ile de ciddi düşünüyordum, evlenecektim” dedi.

Mersin’de 60 bin TL’lik dolandırıcılık olayında gözaltına alınan gelin adayı Y.S. ile annesi H.S., sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece ev hapsine çarptırıldı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.