Hollanda’da seks turizmine darbe vuracak karar!

291

Dünyada seks turizminin en büyük yerlerinden biri olan ve aynı zamanda Hollanda’nın en ünlü turistik merkezlerinden Amsterdam’da, genelevler için dikkat çeken bir karar alındı.

Amsterdam’ın “Red Light” adlı bölgesinde, çok sayıda genelev bulunurken bu bölge aynı zamanda bir çok sinema filmine konu olurken adeta hem Hollanda’nın hem Amsterdam’ın simgesi haline gelen bu bölgede ise kırmızı ve mor ışıklar dikkat çekiyor.

Amsterdam Belediyesi Meclis Üyeleri tarafından oy çokluğu ile alınan kararda , “Red Light” bölgesindeki genelevlerin şehir merkezine uzak bir yere taşınmasına karar verdi.

Alınan bu karara Amsterdam Belediye Başkanı Femke Halsema’nın da başını çektiği, karara tüm partilerin belediye meclis üyeleri tarafından desteklendiği öğrenilirken çalışan kadınlar turistik bir cazibe merkezi haline geldiği için genelev pencerelerinin kapatılması gerektiğini savundu.

Alınan bu karar üzerine bir açıklamada bulunan Hollanda İşçi Partisi’nden Dennis Boutkan, “Bu, Amsterdam’ın ziyaretçi şehri olarak tekrar kurulmasıyla ilgili” dedi. CDA’dan Diederik Boomsma şunları söyledi: “Turistler şehrin güzelliğinin ve özgürlüğünün tadını çıkarmaya davetlidir, ancak hiçbir ücret ödemeden değil. Sıkı bir şekilde müdahale etmeliyiz.”

Ayrıca karara tepki gösterenler de oldu. Amsterdam’daki derneklerin, bu kararın seks işçilerini olumsuz etkileyebileceğini belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.