Fransa’da grup seks partisine katılan 81 kişi ceza aldı

178

29 Ocak akşamı Fransa’nın başkenti Paris’in yakınlarındaki bir depoda düzenlenen grup seks partisine ihbar üzerine baskın yapıldı.

Bölge sakinleri bir çok aracın bir depoya girmesi üzerine durumu polise ihbar ettiler. İhbar üzerine polis ekipleri depo önüne konuşlanırken deponun önünde şüphelendikleri 11 kişiye gözaltına aldı. Gözaltına alınan 11 kişiye sokağa çıkma yasağını ihlal ettikleri gerekçesiyle 135 euro (yaklaşık 1200 TL) para cezası verdi.

Depoya girmek için polis ekiplerinin arama izni çıkarmasın iki saat sürerken baskın emrinin gelmesi üzerine depoya girdiler. Depo içerisinde 81 kişiyi gözaltına alan polis ekipleri bu kişilere sokağa çıkma yasağının ve Kovid-19 önlemlerinin çiğnenmesi sebebiyle 81 kişiye daha para cezası verdi. Partideki içkilere; ses ve ışık teçhizatına el konuldu.

Polis ekiplerinin baskını esnasında depo içinde bulunanların direnmedikleri ve kendilerine maske ve sosyal mesafe kurallarını ihlal ettikleri açıklandıklarında tepkisiz davrandıkları öğrenilirken Grup seks Fransa içinde yasal bir olay olduğu için yakalanan kişilere grup seks partisi için ceza verilmediği sadece bu partiye katılan kişilere mahkeme hakimi tarafından virüslerin yayılımıyla ilgili bilgiler de içeren temel cinsellik eğitimi verilmesini tavsiye etti.

Hatırlanacağı üzere yılbaşında Fransa’da 2500 kişinin katıldığı bir yılbaşı partisi düzenlenmiş ve polislerin düzenlenen partiyi dağıtması iki gün sürmüş, partiye katılanlar polise taş ve şişelerle saldırmıştı. Çıkan olaylarda üç polis memuru yaralanırken her bir katılımcıya 135 euro para cezası verilmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.