Hasta yakınları hastane güvenlik görevlisini darp ettiler

16

Şanlıurfa’nın Karaköprü Mahallesi’nde meydana gelen olayda özel bir hastanede safra kesesi ameliyatı olan bir hasta daha sonra servise alındı. Ameliyat sonrası servise alınan hastanın yaklaşık 20 yakını geçmiş olsun ziyareti için servisteki odaya geldi.

İddialara göre servisi ve hastanın odasını dolduran hasta yakınlarının koronavirüs tedbirlerini ihlal etmesi üzerine hastanenin özel güvenlik görevlisi İbrahim Sezer hem hasta, hem de kendileri için risk oluştuğunu belirterek uyarıda bulundu.

Hastane özel güvenlik görevlisinin uyarılarına sinirlenen hasta yakınları, tartıştıkları güvenlik görevlisini tekme tokat dövmeye başladı. Sezer, araya diğer görevlilerin girmesiyle kalabalığın elinden kurtuldu.

Uğradığı saldırı sonrasında kanlar içinde kalan İbrahim Sezer, acil serviste tedaviye alındı. Darp raporu alan Sezer, polise başvurup şikayetçi oldu.

Yaşanan olaylar sonrasında özel hastanenin müdürü yaptığı açıklamada “Hastanemizde hasta ve ameliyat olan kişilerin yanında sadece 1 refakatçi kalması konusunda hassasiyet gösteriyoruz. Hasta yakınlarının hem hastalarının odasını hem servisi doldurmaları üzerine güvenlik görevlimiz uyarıda bulunarak hasta yakınlarına alt katta bulunan kafeteryada oturmalarını istedi. Bu uyarı üzerine yaklaşık 20 kişi, güvenlik görevlisine saldırarak darp ettiler. Güvenlik görevlisi arkadaşımız bu uyarıyı sadece bizler için değil hem kendileri hem hastaları için yapmıştır.  Hasta yakınlarının saldırısına maruz kalan arkadaşımız birkaç gün çalışamayacaktır” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.