Dolandırıcılara parayı 180 kilometre gidip elleriyle teslim etti

10

Adıyaman’da meydana gelen olayda Adıyaman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde 3 bin 500 lira maaş ile çalışan Abdullah Çolak’ı kendilerini polis, jandarma, hakim ve savcı olarak tanıtan dolandırıcılar, tuzağa düşürdü.
Kimliği henüz tespit edilemeyen kişiler yaklaşık 4 ay önce Abdullah Çolak’ı arayan bir kişi, ‘emniyetten’ aradıklarını söyleyerek Çolak’ı dolandırdı.
Abdullah Çolak bankadan çektiği 66 bin lirayı ticari bir taksiyle Adıyaman’dan 180 kilometre uzaklıktaki Şanlıurfa’ın Akçakale ilçesi yakınlarında bulunan boş bir araziye bıraktı.
Dolandırıcıların kendisini arayarak ‘Oğlunu FETÖ’den içeri atarız’ tehdidine kanan Abdullah Çolak, araziye gittiğinde etrafta kimseyi göremeyince dolandırıldığını anladı.
Abdullah Çolak parayı bırakmak istemezken, dolandırıcıların ‘parayı bırakmazsan seni öldürürüz’ tehdidi üzerine parayı bıraktı.
Abdullah Çolak başına gelenleri gözyaşları içinde anlatırken “Telefonla beni arayan kişiler kendisini polis olarak tanıtarak beni emniyete çağırdılar. Onların talimatı üzerine emniyete doğru giderken bana bir telefon geldi FETÖ operasyonu yapıldığını, örgütü çökertmek için para çekmemi istediler. Operasyon sonrası benden alacakları parayı geri alacağımı ve oğlumun Kıbrıs’ta astsubay olduğunu söyleyince onlara inandım. Parayı vermezsem bana oğlumu FETÖ’den içeri atacaklarını söyleyince 60 bin lira bankadan, 6 bin lira kredi kartından olmak üzere toplam 66 bin lira çektim. Verdikleri adrese ticari taksi ile gittiğimde boş arazi olduğunu görünce parayı bırakmak istemedim ama beni tekrar telefonla arayarak ‘parayı bırak, yoksa seni vururuz’ dedi. Mecburiyetten parayı bırakmak zorunda kaldım. Beni oğlumla ve canımla tehdit ettiler. Aylık 3 bin 500 lira maaş alıyorum, o da krediye gidiyor. Çoluk çocuk mağdur. Evi satacağım, borcumu kapatacağım. Başka kredilerim de vardı. Bu olaydan önce çekmiştim, evi yeni almıştım. İki kredi olunca ödeyemiyorum.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.