Hırsızlar kangal köpeğine şiddet uygulayarak çaldılar

101

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde meydana gelen olayda ,bir iş yerinin önünde bağlı bulunan iki köpekten biri olan Kangal cinsi köpek, kimliği belirsiz kişiler tarafından çalındı.

Geçtiğimiz hafta yaşanan hırsızlık olayı çevrede bulunan güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Sabah iş yerine gelen çalışanlar kapılarında bulunan Kangal köpeğini göremeyince hemen iş yerinde bulunan güvenlik kamera kayıtlarını izledikten sonra olayı hemen polis ekiplerine haber verdi.

İş yerinin önünde bağlı bulunan Kangal cinsi köpeğin sahibi, köpeğinin çalınması kadar, çalınma anında köpeğine uygulanan şiddet yüzünden daha da üzgün olduğunu ifade ederek “Akşam işyerimi kapatırken köpeğimi kapıya her zamanki gibi bağladım. Sabah geldiğimde köpeğimi kapıda göremeyince kamera kayıtlarını incelediğimde köpeğimin çalınma esnasında aşırı derecede şiddet ve darp uygulamaları üzerine köpeğim karşı koymayı bırakmış Normal şartlarda köpeğimi almaları imkansız. Görüntüleri izlediğimde 2 saat boyunca hırsızların uğraştığını ve şiddet uyguladıktan sonra paletlerle de sıkıştırarak zincirleyip götürmüşler. İş yerimizin güvenliği için köpeğimizi burada bağlı tutuyorduk.  Gidip polisle mahkeme ile uğraşacak ne zamanımız ne imkanımız var. Biz köpeğimizin bulunarak sağ salim köpeğimizi geri teslim edilmesini istiyoruz. Kangal cinsi köpek evladımız gibiydi bizim. Diğer köpeğimizi çalma girişiminde dahi bulunmamışlar” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.