Hırsızlık amacıyla girdiği evin sahibi kafasından vuran şahıs yakalandı

40

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde meydana gelen olayda Yaşar Oktay’ın evine hırsızlık yapmak için giren bir kişi evde bulunan 10 bin lirayı alıp kaçmaya çalışırken, içeride uyuyan Yaşar Oktay’ın oğlu Murat, duyduğu sesler üzerine ışığı açıp evi kontrol etti. Ev içinde ışığın yakılması üzerine panikleyen hırsız şüphelisi dışarı çıkıp kaçmaya başlarken Murat Oktay da peşine düştü. Hırsız şüphelisini evinin önünde yakalayan Murat Oktay ile yakaladığı şüpheli arasında evin önünde çıkan arbede esnasında hırsızlık şüphelisi üzerinde taşıdığı tabancayla Murat Oktay’a ateş açtı. Hırsız şüphelisinin tabancasından çıkan mermiler başına, sırtına ve bacağına isabet eden Murat Oktay, ağır yaralanırken hırsızlık şüphelisi olay yerinden kaçtı.

Silah sesleri üzerine dışarı çıkan Yaşar Oktay ve ailesi Murat Oktay’ı kanlar içerisinde yerde yatarken buldu. Durumun jandarma ve sağlık ekiplerine ihbar edilmesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi olay yerinde yapılan Murat Oktay, Gazipaşa Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Murat Oktay buradan da Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilerek ameliyat edildi.

Jandarma ekipleri tarafından yapılan geniş çaplı araştırma sonucunda hırsızlık şüphelisinin Halil Kesici olduğunun tespit edilerek şüphelinin hırsızlık girişimi esnasında kaçarken yüksek bir yerden atlaması sonucu bacağında çatlak oluştuğu ve bu nedenle sabah saatlerinde Gazipaşa Devlet Hastanesi’ne geldiğini ve bacağını alçıya aldırdığını belirleyen jandarma ekipleri, Halil Kesici’yi yakalayarak gözaltına aldı.

Halil Kesici jandarma tarafından yapılan sorgusunun ardından adliyeye sevk edilirken Kesici çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.