Jigololuk vaadiyle 21 kişiyi dolandırdı

110

Son günlerde ülke genelinde insanları dolandırmak amaçlı çok sayıda jigolo siteleri açılarak kolay yoldan para kazanmak isteyen erkeleri hedef aldı. İnsanları dolandırmak amaçlı açılan jigolo sitesinin son kurbanı İstanbul’da yaşayan 67 yaşındaki H.G. oldu.

İddiaya göre  H.G. adlı vatandaşın cep telefonuna “Jigolo adayları arıyoruz”, “Kolay yoldan para kazanmak ister misiniz?” şeklinde gelen mesaj sonrasında H.G., bu vaatlere inanıp mesaj atan numarayı aradı. H.G. telefonda görüştüğü kişinin ikna çalışmaları sonrasında kendisine ait T.C. bilgileri dahil olmak üzere bilgilerini aldıktan sonra üye kaydı içinde 3 bin TL kayıt ücreti talep etti.

H.G. bu teklifi kabul ederek telefonda görüştüğü kişinin verdiği hesaba para gönderdi. Daha sonra bu kişi tekrar H.G.’yi arayarak  “Sana müşteri bulduk ama önce bize 7 bin TL teminat göndermen gerekiyor. İşi bitirdikten sonra 15 bin TL alacaksın.” diyen kişiye bu kez 7 bin TL daha gönderdi.

Toplamda 10 bin lira gönderen H.G daha sonra görüştüğü kişiyi aradığında ulaşamadığında dolandırıldığını fark edip hemen polise ihbarda bulundu.

H.G.’nin ihbarı üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri yapılan teknik takip sonucu H.G. adlı vatandaşı dolandıran kişinin İ.E. olduğunu belirleyerek İstanbul’un Bahçelievler semtinde kıskıvrak yakalayarak gözaltına aldı.

İ.E’nin emniyette yapılan sorgusunda bugüne kadar 21 kişiyi jigolo yapma vaadiyle toplam 160 bin TL dolandırdığı öğrenildi.

Dolandırıcı, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.