Eniştesinin silahlı saldırısı sonrası yüzü tanınmayacak hale geldi

106

Diyarbakır’da Yenişehir ilçesinde meydana gelen olayda Mehmet Büyük adlı kişi eşi Süreyya Büyük, çocukları Azat, Ömer ve Enes Büyük ile baldızı Fatma Sever ve Ebubekir Büyük’e kurşun yağdırdı.

Meydana gelen silahlı saldırı sonrasında Süreyya Büyük hayatını kaybederken, Fatma Sever yüzüne isabet eden kurşunlar nedeni ile ağır, Azat, Ömer, Enes ve Ebubekir Büyük ise hafif yaralandı.

İhbar üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri Mehmet Büyük’ü yakalayarak işlemlerin ardından adliyeye sevk etti. Zanlı adliyede çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Fatma Sever yüzüne aldığı kurşunlar yüzünden hayatı kararırken maddi imkansızlıklar yüzünden hastanede tedavisine devam edilemedi. Cengiz Aslan ablası Fatma Sever’in yüzünün düzelmesi için hastane ve kendilerinin imkanlarının olmadığını söyleyerek yetkililere ablasının tedavi edilmesi çağrısında bulundu.

Eniştesinin silahlı saldırısı sonrası olayda bir ablasını kaybettiğini, diğer ablasının da ağır yaralandığını belirten Cengiz Aslan, zor durumda olduklarını vurgulayarak şunları söyledi:

“Ablamı şehre taşınacağını söyleyerek kandırdı ve köye götürdü. Köye gittiklerinde eve girer girmez silahla hem ablama hem kardeşime ateş etmiş. Ablam olay yerinde öldü. Kardeşim yüzüne isabet eden mermiler yüzünden yüzü tamamen tanınmayacak hale geldi. Hastane gerekli olan her şeyi yaptı. Şu anda taburcu diyorlar. Taburculuk bir durum yok. Bunun eski haline gelmesi biraz zor. Gözler kayıp, ameliyatı maliyetli. Doktorlara biz her taraftan ulaştık.

Kardeşimin yüzünün eski haline yakın bir hale gelmesi için 400-500 bin lira lazım. Kardeşimin 2 hayatını kaybeden ablamın 6 çocuğu var. Devletimizden, yetkililerden, Sağlık Bakanlığından bu ameliyatın yapılmasını talep ediyorum. Bizim de o kadar bütçemiz yok. Bir ev, bir araba var. Onlar da 200 bin lira etmiyor. Söylenen miktar 400, 500 bin liralık bir miktar.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.