Trabzon’da 45 kişiye koronavirüs bulaştırdı

128

Trabzon koronavirüs vaka sayılarında çok yüksek riskli iller arasında yer alırken Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı filyasyon ekipleri, hastaların temaslı olduğu kişileri belirlemek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Trabzon’un bir ilçesinde koronavirüs olmasına rağmen kendisini izole etmeyerek bir spor salonuna giden kişinin temas ettiği kişilerin tespit edilmesi için yoğun çaba sarf edilirken yapılan çalışmalar sonrasında 93 kişi izolasyona alınırken bu kişilerden 45’inin testi pozitif çıktı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Trabzon İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, Trabzon genelinde vaka sayılarının azalması noktasında tüm birimlerin yoğun çalışma gerçekleştirdiğini söyledi.

Açıklamalarına devam eden Usta, vaka sayılarının düşürülmesi için temaslı kişilerin tespit edilmesinin önemine değinerek fiilasyon ekiplerinin test sonucu pozitif çıkan bir kişiden yola çıkarak, tüm temaslılara ulaşmayı amaç edindiğini dile getiren Usta, “Burada vatandaşlarımıza da önemli görev düşüyor. Hem kendilerinin hem de toplumun sağlığı açısından bizlere doğru ve yeterli bilgi vermeleri gerekiyor.” dedi.

Usta, “İlimizin bir ilçesinde faaliyet gösteren bir spor salonuna 5 gün önce Ankara’dan gelen ve test sonucu pozitif çıkmasına rağmen kendisini izole etmeyerek bir spor salonuna gelmiş ve burada bir süre spor yaptıktan sonra ayrılmıştır. Spor yaptığı günden sonra spor salonunun müdavimlerinin arka arkaya rahatsızlanarak hastaneye başvurmaları ve yapılan test sonuçlarının pozitif çıkması üzerine spor salonun faaliyetlerine ara verilmiştir.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.