Yeni doğum yapmış zihinsel engelli kadın ameliyathane kıyafetiyle sokakta bulundu

29

Adana’nın Seyhan ilçesinde meydana gelen olayda belediye ekipleri, Yaşar Kemal Kültür Merkezi önünde üzerinde ameliyathane kıyafeti olan bir kadının yattığını fark etti. Durumu hemen polis ve sağlık ekiplerine haber veren belediye ekipleri bir taraftan da kadınla iletişim kurmaya çalıştı.

Belediye ekipleri ile konuşan kadın yeni doğum yaptığını, hastanede bebeğine el konulduğunu ve hastaneden çıktıktan sonra kalacak yeri olmadığı için bir haftadır burada yattığını söyledi.

İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, genç kadını kontrol edip herhangi bir sağlık problemi olmadığını belirleyince polis, genç kadını alıp götürdü.

Polisler tarafından polis merkezine götürülen kadının isminin Kader K. olduğu öğrenilen 25 yaşındaki genç kadın verdiği ifadesinde, ailesi tarafından daha 15 yaşında iken başlık parası karşılığı evlendirdiğini, bu evlilikten 3’ü kız 4 çocuğu dünyaya geldiğini, ancak eşinin kendisini sürekli dövdüğü için doğuştan olan zeka geriliğinin arttığını söylerken 1 yıl önce zeka geriliğinin artması üzerine kocasının kendisini annesinin evine bıraktığını ve yaklaşık 10 ay önce kaybolduğunu söyledi.

Kaybolduğu sırada tanımadığı bir kişi tarafından hamile kaldığını, hamilelik döneminde de çoğu zaman sokaklarda kaldığı öğrenilen kadının Adana Şehir Hastanesi’nde dünyaya getirdiği kız çocuğuna bakamayacağı için bebeğin devlet korumasına alındığı, hastaneden taburcu olduktan sonra ailesine gitmeyip sokaklarda kalmaya karar verdiğini söylediği öğrenildi.

Polis ekipleri tarafından ailesi tespit edilen genç kadın ailesine tespit edilirken doğurduğu bebek ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri tarafından alınarak sevgi evlerine yerleştirildiği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.