Kendisinden ayrılan sevgilisinin evini silahla bastı

80

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesindeki Üçkuyular Mahallesi’nde meydana gelen olayda iddialara göre Fırat G., bir süre önce ayrıldığı sevgisi Ceren A.’nın evine geldi. Sevgilisinin evinde, sevgilisinin yeni sevgilisi Cihan’ı gören Fırat G., üzerindeki tabancayı çıkarıp etmeye başladı. Fırat G.’nin ateş açması üzerine o esnada evde bulunan Ceren A.’nın arkadaşları Mesut B.D., ve İlhan Ö. de Fırat G.’ye silahla karşılık verince çatışma çıktı. Ceren A., çatışma olduğu sırada kendini balkona kilitleyip, polisten yardım istedi.

İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekipleri sevk edilirken, evde alıkonulma olayının olduğunun tespit edilmesi üzerine polis özel harekat ekipleri operasyon başlattı. Özel harekat ekipleri eve düzenledikleri operasyonda Ceren A. balkondan alınarak güvenli şekilde dışarı çıkarılırken, vücutlarından çeşitli yerlerinden yaralanan Fırat G., İlhan Ö. ve Cihan Ö. ile olayda yara almayan Mesut B.D.’yi evden çıkardı. Olay yerinde sağlık ekipleri yaralı Fırat G., İlhan Ö. ve Cihan Ö’ye yaptıkları ilk müdahalelerinin ardından hastaneye götürülürken, Ceren A. ile Mesut B.D. ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Ceren A. poliste verdiği ifadesinde “Fırat G. benim eski sevgilim olur. Kendisinden ayrıldığım halde bunu kabullenemedi. Şu an Cihan adlı arkadaşımla birlikteyim. Fırat bunu kabullenmediği için beni devamlı rahatsız ediyordu. Olay anı kapı çalındığında kapıyı açtığımda Fırat’ı gördüm. Kapıyı açar açmaz silahını çıkardı ve ateş etmeye başlayınca evde misafirim olan Mesut B.D., ve İlhan Ö’de silahla karşılık verdiler. Bir anda silahlı çatışma çıktı” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.