Kızını öldürdüğü babasına mahkemede başsağlığı diledi

40

Manisa ‘da 28 Mayıs günü meydana gelen olayda Gülnur Kocabaş adlı genç kız Organize Sanayi Bölgesi’nde elektronik malzeme üretilen fabrikaya gitmek için evinden çıktı. Genç kız 813 sokağa geldiği esnada eski erkek arkadaşı Yusuf Akbulut’un kendisine seslenmesi üzerine arkasını döndüğü esnada sevgilisinin pompalı tüfekli saldırısına uğradı. Gülnur Kocabaş göğsüne isabet eden saçmalar yüzünden kanlar içinde yere yığılırken olay yerinde hayatını kaybetti. Yusuf Akbulut ise olay sonrası suç aleti pompalı tüfekle polise giderek teslim oldu.

Emniyetteki işlemlerin ardından Akbulut çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilirken Akbulut hakkında ‘tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle Manisa 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Cinayete kurban giden Gülnur Kocabaş’ın babası Eyüp Kocabaş ve ablası Neşe Kocabaş ile avukatları davanın bugün görülen ikinci duruşmasına katılırken tutuklu sanık Yusuf Akbulut ise Manisa T Tipi Cezaevi’nden SEGBİS ile katıldı. Duruşmada tanık olarak öldürülen Gülnur Kocabaş’ın iş yerindeki iki arkadaşı ve bir komşusu dinlenirken tutuklu sanık Yusuf Akbulut mahkemede verdiği ifadesinde “Gülnur ile sevgiliyken beni defalarca aldattı. Yaptığımdan dolayı pişmanım ve ailesine baş sağlığı diliyorum” dedi.

Duruşmada tanık olarak dinlenen Kocabaş’ın iş arkadaşı verdiği ifadesinde “Yusuf onun giyimi dahil her şeyine karışıyordu. Defalarca ayrılmak istediğini ama Yuusf’un bunu kabullenmediğini” ifade etti.

Mahkeme heyeti, duruşmayı diğer tanıkların dinlenmesi için erteledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.