Kocası tarafından 9 yerinden bıçaklanan kadın hayatını kaybetti

50

İstanbul’un Pendik ilçesi Bahçelievler Mahallesi’nde ikinci evliliğini yapan 4 çocuk annesi Arzu İlhan Koca, şiddete maruz kaldı.

Arzu İlhan Koca 3 çocuğunun babası olan eşinden boşandıktan kısa bir süre sonra evlendiği ikinci eşi Göksal Koca’nın kendisine şiddet uygulaması üzerine hakkında önce uzaklaştırma kararı aldırmış olmasına rağmen kocasının eve zorla girmesine engel olamadı. ,

Olayın yaşandığı gün hakkında uzaklaştırma kararı olmasına rağmen Göksal Koca zorla girdiği evde ve eşi ile tartışmaya başladı. Tartışma esnasında Göksel Koca çocuklarının yanında eşi Arzu Koca’ya bıçak çekerek genç kadını 9 yerinden bıçakladı. Kocasının bıçak darbeleri sonrasında Arzu Koca kanlar içinde yere yığılırken, Koca arkasına bile bakmadan olay yerinden kaçtı. Komşular sesler üzerine ekiplere haber verdi.

İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri yaptıkları ilk incelemede Arzu Koca’nın olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi. Göksal Koca ise bir süre sonra polise teslim oldu.

Kocasının 9 bıçak darbesi ile hayatını kaybeden Arzu İlhan Koca’nın ağabeyinin eşi Münise İlhan, şu ifadeleri kullandı:
“Göksal eve geldi ve kardeşimle tartışmaya başladılar. Sonra Göksal kardeşimin telefonunu aldı. Kardeşim telefonunu geri istedi ama vermedi. Daha sonra Göksal bıçağı nereden aldı bilmiyorum ama kardeşimi birden bıçaklamaya başlayınca ilk başta kardeşimi dövüyor sandım. Bıçağı görünce ben kaçtım o da daha sonra evden kaçtı” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.