Sahte dövizi bozdururken yakalandı

78

Adana’nın Seyhan ilçesinde meydana gelen olayda Mehmet E. adlı şahıs cep telefonu aksesuarı satışı yapan mağazaya giderek elindeki doları bozdurma bahanesiyle görüştüğü esnafı sahte 650 dolar vererek dolandırdı. Cep telefonu aksesuarı satan kişi aldığı dolarları bozdurmak için gittiği kuyumcuda paraların sahte olduğunu öğrenen esnaf, durumu polise bildirdi.

Adana’nın Çukurova ilçesinde de aynı gün içerisinde bir akaryakıt istasyonunda çalışan bir görevli kendisinin sahte 200 dolarla dolandırıldığını polise giderek şikayet etmesi üzerine Adana İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Mali Büro Amirliği ekipleri, ihbarlar üzerine yaptıkları araştırmayla iki kişiyi dolandıran zanlının, daha önce de piyasaya sahte para sürmekten cezaevine giren 47 yaşındaki Mehmet E. olduğunu belirledi.

Mehmet E.’nin yakalanması için çalışmalara başlayan ekipleri kısa süre içerisinde zanlıyı kiraladığı bir otomobilde başkası adına düzenlenmiş ehliyetle yakaladı. Araçta sahte 3 bin 100 dolar da ele geçiren ekipler, otomobildeki N.E.’yi de gözaltına aldı.

Polisler tarafından gözaltına alınan Mehmet E. verdiği ilk ifadesinde sahte dolarların Türkiye’de basılmadığını, Lübnan’dan İstanbul’a gemilerle geldiğini, oradan 5 bin doları 8 bin liraya satın aldığını söylediği öğrenildi.

Zanlılardan Mehmet E. tutuklanırken diğer zanlı serbest kaldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.