Yüksek ses tartışmasında ölü ve yaralılar var

16

Hatay’ın Payas ilçesinde meydana gelen olayda balıkçılık yapan Hamza Eroğlu işten eve döndükten sonra uyumaya başladı. Hamza Eroğlu uyumaya başladıktan kısa bir süre sonra evinin yanında bulunan bir işyerinden gelen yüksek sesten dolayı rahatsız oldu.

Hamza Eroğlu evinden çıkarak yüksek sesle müzik dinlenen işyerine giderek burada bulunan 4 kişiye sessiz olmaları konusunda uyarıda bulundu. Eroğlu ve karşı grup arasında tartışma yaşandı. Tartışmanın büyümesi üzerine Eroğlu evine giderek evinde bulunan pompalı tüfeğini alarak iş yerine geri dönerek rastgele ateş etmeye başladı.

Hamza Eroğlu’nun pompalı tüfeğinden çıkan saçmalar sonucunda 1’i kadın, 1’i polis memuru 4 kişi kanlar içinde yere yığıldı. Eroğlu, daha sonra tüfeği kendisine doğrultarak tetiğe bastı. Vatandaşların ihbarı üzerin olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edilirken, olay yerine gelen sağlık ekipleri ilk kontrollerde Hamza Eroğlu’nun olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi. Yaralı 4 kişi ise ambulanslarla çevre hastanelere kaldırıldı.

Hamza Eroğlu’nun pompalı tüfeğinden çıkan saçmalara hedef olan Kenan Toprak kaldırıldığı Dörtyol Devlet Hastanesi’ne yoğun bakım servisinde bakıma alınırken doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Olayda yaralanan diğer 3 kişinin tedavisine devam edilirken olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.