Düğün hazırlıkları yaparken dolandırıldı

113

1 Temmuz’da yapılacak düğünü için hazırlıklar yapan Ayşegül Akça’yı sabah saatlerinde telefonla arayan kişiler, kendilerini polis olarak tanıtıp babasıyla amcasının kuyumcu soygununa karıştığını söyledi.

Gelen telefon üzerine büyük şaşkınlık yaşayan Ayşegül Akça’ya dolandırıcılar daha önce babasını ve amcasını arayarak kaydettikleri seslerini dinleterek genç kızı yönlendirerek evdeki altınları kuyumcuya 80 bin liraya bozdurdu ve ardından bankaya gidip, kendisine verilen hesaba aktardı.

Ayşegül Akça parayı gönderdikten sonra dolandırıcılara parayı yatırdığını söylemek için aradığında ulaşamayınca dolandırıldığını anlayarak polise şikayette bulundu. İhbar üzerine polis ekipleri olay yerine gelerek genç kızın ifadesini aldıktan sonra para yatırılan hesabı takibe alarak dolandırıcıların yakalanması için çalışma başlattı.

Yaşanan dolandırıcılık olayı sonrası mağdur olan Ayşegül Akça yaptığı açıklamada “Babam ve amcamın kimliklerini soygun yapılan bir kuyumcuda bulunduğunu söyleyen kişiler ayrıca babam ve amcamın sesini dinletince inandım ve evdeki altınları bozdurup onların verdiği hesaba gönderdim. Dolandırılarak herkese rezil olduk, altınlarımı da kaptırdığım için şimdi düğün yapmayı düşünmüyoruz. Nişanlımın ve ailesinin yüzüne dahi bakacak durumda değilim. Beni bu duruma düşüren dolandırıcıların bulunmasını istiyorum. Benim gibi birçok insanın hayallerinin yıkılmasına engel olunsun” dedi.

Polis ekiplerinin dolandırıcılık olayı ile ilgili suçluların yakalanması için çalışmalara başladığı bilgisine ulaşıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.