4 kişi tarafından evinde darbedildi

37

Antalya’nın Manavgat ilçesinde meydana gelen olayda bir safari tur şirketinin araçlarının çıkardığı toz ve seslerden rahatsız olan Nuri-Şerife Tırnaksız çifti, mahalledeki safari tur firmasına ait giderek özellikle gürültüden çocuklarının uyuyamadığını belirterek görüştüler. Aynı şikayetin tekrar yaşanması üzerine Nuri Tırnaksız, 24 Mayıs sabahı işe giderken, firma yetkililerine safari araçlarının gürültüsü konusunda tekrar uyarıda bulundu.

Nuri Tırnaksızın tekrar safari tur merkezine uyarıda bulunmasının ardından Ö.Y., Y.B. ve E.Y. ile N.Y. adlı kadın, zile basarak Tırnaksız çiftinin evine giderek Şerife Tırnaksız’ı dışarı çağırdı. Şerife Tırnaksız’ın kapıyı açmasının hemen ardından yüzüne biber gazı sıkan ve darbetmeye başlayan 4 kişi, sokakta da yaklaşık 200 metre sürükledi. Komşularının olayı görerek müdahale etmek istediği esnada evde bir malzeme unuttuğu için evine geri dönen Nuri Tırnaksız eşini ve eşine yardım eden komşusunu yerde görüp yanlarına koşması üzerine bu kez saldırganlar Nuri Tırnaksız ve komşusu İbrahim Utan’a saldırdılar.

Komşuların şikayeti ve ihbarı üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri tarafları ayırırken Tırnaksız çifti 4 şüpheliden şikayetçi oldu ve hastaneden darp raporu aldı. Şüpheliler de çiftten araçlarına zarar verildikleri iddiasıyla şikayetçi oldu.
Jandarma ekipleri tarafından olay sonrası gözaltına alınan dört şüpheli jandarma karakolunda verdikleri ifadelerinden sonra serbest bırakıldılar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.