İntihara kalkışan katil felç oldu

50

Kayseri’nin Talas ilçesi Mevlana Mahallesi’nde meydana gelen olayda rehberlik öğretmenliği yapan Arife Nur Sarıoğlu, daha önce kendisine birkaç kez arkadaşlık teklif eden ve bu teklifleri reddettiği Tolga Temur ile evinin önünde karşılaştı. Arife Nur Sarıoğlu Tolga Temur’un tekrar kendisine arkadaşlık teklifini reddetmesi üzerine, Temur üzerinde bulundurduğu ruhsatsız silahı ile peş peşe genç kıza ateş etti. Açılan ateş sonrası vücuduna 3 kurşun isabet eden Sarıoğlu, kanlar içinde yere yığılırken Tolga Temur bu kez de tabancayı kendi başına dayayıp, tetiği çekti.

Olaya tanık olan vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edilirken, sağlık ekipleri yaptıkları ilk incelemede Arife Nur Sarıoğlu’nun yaşamını yitirdiği belirlendi. Olay yerinde ilk müdahalesi yapılan Tolga Temur ise ambulansla Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.

Uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Arife Nur Sağıroğlu Yahyalı ilçesinde toprağa verilirken, katil zanlısı Tolga Temur, tedavisinin ardından 20 Haziranda tutuklanarak cezaevine konuldu.

Tolga Temur tutuklu bulunduğu Bünyan Kapalı Cezaevinde kendi başına sıktığı silah yüzünden omuriliğinde oluşan hasarın tekrar nüksetmesi üzerine fenalaşması üzerine ambulansla Kayseri Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yoğun bakımda tedavisine başlanan Temur’un solunum yetmezliği yaşadığı ve geçirdiği enfeksiyon yüzünden entübe edildiği hastane yetkilileri tarafından açıklanırken Temur’un omurilik zedelenmesine bağlı olarak felç geçirdiği bilgisine ulaşıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.