Kripto para vurgunu

12

Antalya’nın Kepez ilçesinde meydana gelen olayda iddialara göre  Ozan G. A., ağabeyinin 5 arkadaşından aylık %20 kar vaat ederek ve bu para ile kripto para işine gireceğini söyleyerek 1 milyon lira topladı. Ozan G.A. ilk ay para aldığı kişilere vaat ettiği kar payını verdikten sonra sırra kadem bastı. Kendisine ulaşamayan kişiler daha sonra savcılığa giderek Ozan G.A. adlı şahıstan şikayetçi oldular.

Mağdur A.C. adlı kişi savcılığa verdiği suç duyurusunda “Ozan bizim çok sevdiğimiz bir arkadaşımızın kardeşidir. Bize gelerek kripto para işine girdiğini ve bu işten çok büyük kazanç elde edeceğini söyledi ve bizlere vereceğimiz para karşılığında %20 kar vaat etti. Ben kendisine inanarak 50 bin lira verdim. İlk ay bana söz verdiği kar payını verdikten sonra bir daha kendisinden haber alamadım. 4 tane üzerine kayıtlı hat var ama hiç birisinden kendisine ulaşamadım. Çevremde benim gibi kendisine toplamda neredeyse bir milyon liraya yakın para veren 5 arkadaşım daha var. Bu arkadaşlarımdan ikisi paralarını kaptırdıkları için eşlerinden boşanma noktasına geldiler” dediği öğrenildi.

Bir başka mağdur H.O.K. ise savcılığa verdiği ifadesinde “Bu şahıs benim çok yakın bir arkadaşımın kardeşidir. İş yerime gelerek bitcoin işinden büyük para kazanacağına bizi iknsa ederek bizden para istedi. Bizde ağabeyine çok güvendiğimiz için kendisine para verdik. İlk ay bize söz verdiği karı verdikten sonra ortadan kayboldu. Ben kendisine yaklaşık üç yüz elli bin lira verdim ve mağdur oldum. Bu şahıs yakalanarak cezalandırılsın ve mağdur olanların, mağduriyetleri giderilsin” dediği öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bilgisine ulaşıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.