Yeğeni tarafından sokak ortasında öldürüldü

21

İstanbul Bağcılar semtinde meydana gelen olayda Yusuf  Beyhan daha önceden Fransa’da çalışırken ücretini ödemediği için tartıştığı amcası Dilaver Beyhan ile görüşmeye gitti. Yusuf Beyhan, amcası Dilaver Beyhan’ı görür görmez üzerinde bulundurduğu ruhsatsız silahı ile arkasından peş peşe ateş etti.

Yaşanan olayın ardından olay yerine gelen küçük amcası Cihan Beyhan ile de tartışmaya başlayan Yusuf Beyhan küçük amcasını önce ayağından tabanca ile vurduktan sonra yanına giderek ona da peş peşe ateş etti.

Cihan Beyhan aldığı yaralar sonrası olay yerinde hayatını kaybederken olay esnasında Yusuf Beyhan’ın annesi Nurgül Beyhan da yaralandı. Olayın ardından soruşturma başlatan Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, sanık Yusuf Beyhan’ın yasak yollardan ülkeye giriş yaptığı anlatıldı.

Yapılan otopsi sonucunda Cihan Beyhan’ın vücudundan 7 mermi çıkarken hazırlanan raporda sanığın öldürme kasti ile saldırıyı gerçekleştirdiği belirtildi.

Yargılanmasına Bakırköy 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlanan Yusuf Beyhan ilk savunmasında “Amcam mahallemize bir taksiyle geldi. Takside sağ tarafa uzandığını görünce bana silahlı saldırı yapacağını düşünerek amcamı korkutmak için bir el havaya ateş ettim. Arkasından birkaç el daha ateş edince amcam olay yerinden taksiyle gittikten sonra küçük amcam geldi. Elinde pompalı tüfekle bana küfürler edip beni azarlayıp anneme namlusunu doğrultunca mecbur kalıp ateş ettim. Kaç el ateş ettiğimi hatırlamıyorum” dediği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.