Pes dedirten hırsızlık

42

Avcılar Ambarlı Mahallesi ilçe girişine , 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Yönelik Uluslararası Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında simgesel anlamda bir park inşa edilirken parkın içine kadın cinayetlerine kurban giden Özgecan Aslan, Emine Bulut, Şule Çet, Pınar Gültekin başta olmak üzere Avcılar’da öldürülen Seda Kurt ve Gülsevin Buket Değirmenci dahil 21 kadın anısına zeytin ağaçları dikilirken bu ağaçlarında yanlarına da kadınların isimleri yazılı tabelalar çakıldı.

4 Kasın 2019 tarihinde tartıştığı dini nikahlı eşi Ercan Aktaş tarafından bıçaklanarak öldürülen 2 çocuk annesi Seda Kurt’un annesi Bedia Akar, zeytin ağacının yanındaki tabelayı çakarken, “Kızımın kalbine defalarca vurdun. Ben de senin kalbine vuruyorum.” demişti.

İşlediği cinayetten sonra hala Ercan Aktaş’ın yakalanmaması üzerine tepki gösteren acılı anne Bedia Akar evinin yakınında olan parkta kızının adını taşıyan ağacı sık sık ziyaret ederken yaptığı son ziyaretinde kimliği belirsiz kişi veya kişilerin Seda Kurt ile öldürülen 9 kadının daha adını taşıyan demir tabelalarının çalındığını gördü.
Acılı anne kızını öldüren Ercan Akkaş’ın yakalanarak cezalandırılmasını isterken aynı zamanda kızının mezar taşı fotoğrafı bulunan bir tişört giyerek “Katil Nerede?” diye yazdırarak tepkisini gösterirken çalınan mezar taşları içinde “Ben ve benim gibi bir çok aile buraya gelerek kızlarını, kardeşlerini anıyorlar. Burası bizim gibi insanların kutsalı. Buradaki tabelanın değeri ne olacak ki bu kadar düştünüz? Bu paraya ihtiyacınız varsa gelin bana söyleyin ben o parayı size vereyim. Ama kızımın adının yazılı olduğu tabelaya dokunmayın” diyerek tepkisini gösterdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.