Diyarbakır anneleri eylemlerine devam ediyor

20

HDP tarafından çocuklarının dağa kaçırıldığını söyleyerek Diyarbakır  HDP il binası önünde 3 Eylül 2019 tarihinde başlayan oturma eylemi 714. gününde hala devam ediyor.  Oğlu Aziz’in dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan Güzide Demir iki yıldır HDP İl Başkanlığı binası önünde eylemine devam ettiğini belirterek “Dağa birilerini çıkarmak istiyorlarsa kendi çocuklarını dağa göndersinler. Bizim çocuklarımızı neden gönderiyorlar. HDP’lilerden oğlumu bana geri getirmelerini istiyorum” diyerek tepkisini dile getirdi.

Bugüne kadar HDP’li yetkililerden bir cevap alamadığını ifade eden Güzide Demir “Oğlum neredeysen hemen güvenlik güçlerine giderek teslim ol. Sadece kendin değil senin durumunda olan tüm arkadaşlarınızla birlikte teslim olun” çağrısında bulundu.

Süleyman Aydın’da oğlu Özkan için eyleme katıldığını belirterek “Oğlumu HDP’liler 6 yıl önce benden kopararak dağa çıkardılar. HDP’lilerin ne inançları ne vicdanları var. Onlara sorsanız ‘Kürtler için mücadele ediyorlar’ Ama bir Kürt’ün evini yakıp çocuğunu ondan ayırmasını da biliyorlar. Bu nasıl bir yaman çelişki Bizlerden ne istiyorsunuz. Evlatlarımızı geri istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Oğluna güvenlik güçlerine teslim olması yönünde çağrıda bulunan Aydın, “Oğlum da beni duyuyorsa, güvenlik güçlerine teslim olsun. HDP ve PKK sizi kandırdı oğlum. Gelin devletinize teslim olun.” diye konuştu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.