Tayland’da halk başbakanın istifasını istiyor

95

Son günlerde yeniden artan yeni tip koronavirüs vakalarının hızla artmasından şiayet eden Tayland’lı göstericiler hükümetin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele yönetimini protesto etmek isterken polis müdahalesi ile karşı karşıya geldiler.

Tayland’ın başkentin Bangkok’ta Tayland başbakanı Prayut Çan-oça’nın konutunun bulunduğu başbakanlık binasına yaklaşan yaklaşık 200 göstericiyi tazyikli su ve göz yaşartıcı gazla püskürttüğü bildirildi. Polis ve göstericiler arasında kısa bir süre devam eden kısa süreli arbede bir süre sonra göstericilerin yaptıkları protesto gösterisini bitirmesiyle son bulurken bir grup genç gösterici de Tayland Başbakanı’nın da bulunduğu askeri üsse yürümek istediler. Tayland polisi bu göstericileri de kısa sürede püskürtmeyi başarırken protestoların kentin Din Daeng bölgesinde kargaşaya dönüştüğü öğrenildi.

Koronavirüs yüzünden zor günler yaşayan Tayland halkı vaka sayılarını her geçen gün hızla artmasının ardından hükümetin kayıtsız kaldığını iddia ederek taylan Başbakanı Prayut’un ülke genelinde sıkı kapanma tedbiri uygulamaya zorladığı öğrenildi.

Tayland halkının sıkı kapanma tedbiri istemesine Taylan hükümeti toplam nüfusun yüzde 40’ının etkileneceği öne sürerek tam kapanmayı uygulamadığı için hemen hemen her gün Tayland’ın her bölgesinde protesto gösterileri yapılarak başbakanın görevden alınmasını talep ettikleri öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.