Boşandığı eşinin 6 yıl sonra 30 yerinden bıçaklayarak öldürdü

45

Fatma Abravcı adlı bir kadının Kayseri’nin Kocasinan ilçesinde, 2 Nisan’ tarihinde yol kenarında cansız bedeni bulundu. Yapılan incelemede kadının 30 yerinden bıçaklanarak öldürdüğünün tespit edilmesi üzerine Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Cinayet Büro Amirliği ekipleri, cinayet şüphelisinin yakalanması için çalışma başlattı.

Çevrede bulunan güvenlik kamera kayıtları ve Plaka Tanıtım Sistemi ile yapılan  incelenmesi sonucu olay yerinden geçen bir aracın Fatma Abravcı’ın 6 yıl önce boşandığı eşi Yasin Tatay’a ait olduğu belirlendi.

Yasin Tatay polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak ifadesi alındıktan sonra sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yasin Tatav hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame kabul edilerek “tasarlayarak ve canavarca hisle eziyet çektirerek kasten öldürme’ suçundan 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına başlandı.

Davanın ilk duruşmasına SEGBİS sistemi ile bağlanan Yasin Tatay “ Eski eşim beni arayarak nafaka parasını istedi. Daha sonra buluştuk ve başka bir yerde konuşalım diyerek araçla seyrederken devamlı olarak bana ‘Sen erkek misin?’, ‘Adam gibi nafakayı ödeyeceksin’ ve ‘Bana ev tutacaksın’ şeklinde hakaretler etti. Olay yerine geldiğimizde aracımda bulunan balık çantamı karıştırırken bıçağı bulunca ne olduysa ondan sonra oldu. Yaptıklarımdan dolayı pişmanım” dediği öğrenildi.

Duruşmada söz alan Fatma Abravacı’nın avukatı da “ Katil cinayeti işledikten sonra dışarıda çiğ köfte yemiş daha sonra nargilesini içmiş. Sokağa çıkma yasağından faydalanarak delilleri karartmak amacıyla aracını yıkatmış ve hiçbir şey olmamış gibi hayatını devam ettirmiştir” dedi.

Mahkeme heyeti diğer tanıkların dinlenmesi ve delillerin incelenmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.