Dolmuş parası olmadığı için motosiklet çaldı

13

Son günlerde Adana’da artan otomobil ve motosiklet hırsızlıklarının artması üzerine  İl Emniyet Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri hırsızların yakalanması için  çalışmalara başlarken, Seyhan ilçesinde bir vatandaşın evinin yakınına park ettiği otomobilin çalındığını ihbar etmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri kısa bir çalışmanın ardından çalınan otomobili Sarıçam ilçesinde bulurken araç içerisinde bulunan Ü.A., D.A, M.Ö , B.Ö.A ve D.A adlı kişileri gözaltına alırken, gözaltına alınan B.Ö.A emniyette verdiği ifadesinde otomobili kendisinin çaldığını arkadaşlarını da yolda görünce gezdirmek için aldığını itiraf ederken şüpheliler emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. B.Ö.A çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanırken diğer şahıslar adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar.

Adana Şehir Hastanesi otoparkında park halinde bulunan bir motosikletin çalınması üzerine polis ekipleri olay yerinde bulunan güvenlik kamera kayıtlarını inceleyerek motosikleti çalan kişinin T.E olduğunu belirleyerek kısa sürede yakalayarak gözaltına aldı.

Polis merkezinde işlemleri yapılan T.E adliyede verdiği ifadesinde “Muayene olmak için hastaneye geldim. Eve dönüş param olmadığı için otoparkta park halinde bulunan motosikleti çalarak evime döndüm” dediği öğrenildi.

Çaldığı motosikletle seyir halinde olan M.T. adlı şahıs polisler tarafından çevrilerek yakalandı. Polis merkezinde M.T. verdiği ifadesinde “Motosikleti ben çalmadım. Bana motosikleti bir arkadaşım getirdi” dediği öğrenilirken çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrolle serbest bırakıldığı öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.