Ölümündeki sır perdesi çözülemedi

30

Vatani görevine başlamasına günler kala Hatay’ın Samandağ ilçesine bağlı Kapısuyu Mahallesi’nde yaşayan 22 yaşındaki Muhammet Uçar, İstanbul’a gezmeye geldi. Muhammet Uçar İstanbul’da iken ailesi ile cep telefonundan whatsapp üzerinden görüntülü konuşurken aniden telefonu kapandı.. Uçar ailesi 3 gün boyunca çocuklarına ulaşamayınca çocuklarının kaybolduğunu düşünerek kayıp başvurusunda bulundu.

Muhammet Uçar ailesi ile yaptığı son görüşmeden 5 gün sonra jandarma ekipleri tarafından Ankara’da bir parkta baygın halde bulundu. Jandarma ekipleri durumu sağlık ekiplerine bildirmesi üzerine ambulansla hastaneye kaldırılırken yapılan ilk kontrollerde vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar tespit edilirken kaldırıldığı hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.

Muhammet Uçar kaldırıldığı hastanede 10 gün boyunca yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren genç, kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Uçarın yapılan otopsisinin ardından cenazesi ailesine teslim edilirken gencin cenazesi, memleketine götürülerek gözyaşları içinde defnedildi.

Muhammet Uçar’ın dayısı Hikmet Külahlı, “Bizleri boğaz gezisi yaptığı bir vapurdan görüntülü aradı Kendisiyle konuşurken görüntü kesildi. 3 gün boyunca telefonu kapandı. Jandarmaya kayıp ilanı yapıldı. Telefon sinyallerinden Kocaeli’ye geldiğini gördük, arkadaşları ‘gelmedi, görmedik’ dediler.

Ama daha sonraki ifadelerinde 2 gün beraber kaldıklarını ve sonrasında Hatay’a dönüş için otobüse bindirdiklerini söylediler. Daha sonra bize Ankara Şehir Hastanesi’nden gelen telefondan yoğun bakımda olduğu bildirildi. Polislere kimliğini telefonlarını sorduğumuzda bize sadece üzerinden 5 TL çıktığını söylediler. Oğlumuzun katilinin bulunmasını istiyoruz” dedi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.