14 yaşındaki çocuk ailesine katliam yaptı

19

Yıllık iznini alan Tokat Niksar’da görevli polis memuru C.Y., ailesi ile birlikte fındık hasat sezonu için memleketi Ordu Korgan’a geldi.

Tüm aile bireyleri kendilerine ait Tepe Mahallesi’ndeki fındık bahçesine gitmek için hazırlanırken aile ile ailenin 14 yaşındaki çocukları F.Y. arasında fındık toplaması meselesi yüzünden tartışma çıktı.

Aile bireyleri arasındaki tartışmanın kısa bir sürede büyümesi üzerine ismi henüz öğrenilemeyen 14 yaşındaki çocuk, emniyet mensubu olan babasının tabancasını alarak, babasına, ağabeyine, annesine ve anneannesi ne ateş etti.

Silah sesleri duyan komşuların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edilirken, olay yerine gelen sağlık ekipleri yaptıkları ilk kontrolde 14 yaşındaki çocuğun açtığı ateş sonrası evde bulunan anne Rahime Y. ve anneanne Cennet Gerdek olay yerinde hayatını kaybettiğini tespit ederken, ağır yaralı olan ağabey Murat Y. ve baba C.Y. ise ambulansla önce Korgan Devlet Hastanesi, ardından ise Fatsa Devlet Hastanesine sevk edildi.

Sağlık ekipleri tarafından olay yerinde ilk müdahalesi yapıldıktan sonra ambulansla Fatsa Devlet Hastanesine götürülen ağabey Murat Y. da yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Ağır yaralı olan baba C.Y.’nin ise tedavisi sürüyor.

Olay esnasında evde bulunan F.Y.’nin 4 yaşındaki kardeşi Y.E.Y’nin evden kaçtığı, şu an ise akrabalarının yanında olduğu öğrenildi.

Konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.