Anne ve kızının katili özel güvenlik görevlisi çıktı

18

İstanbul’un Kartal ilçesi Atalar Mahallesi’nde bulunan bir binanın 5 katından kötü kokular gelmesi üzerine binada oturan vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Olay yerine gelen polis ekipleri çilingir yardımı ile kapıyı açarak içeri girdiklerinde anne Azime Özcan ile kızı Yasemin Özcan’ın cansız bedeni ile karşılaştılar. Olay yerinde yapılan inceleme ve araştırma sonrasında anne ve kızın bıçaklanarak öldürüldükleri belirlenirken anne ve kızın cansız bedenleri otopsi yapılması için adli morga gönderilirken anne ve kızın 2 gün önce öldürülmüş olabileceğini belirlediler.

Asayiş Büro Amirliği Cinayet Masası ekipleri olay yerinde yaptıkları inceleme ve araştırmalar sonrasında apartmanda ve mahallede araştırma yaparak daire sakinlerinin ifadelerini aldı.

Alınan ifadeler esnasında özel güvenlik görevlisi olan Ahmet Özcan’ın birbirinden tutarsız verdiği ifadeler sonrası gözaltına alındı. Ahmet Özcan götürüldüğü polis merkezinde alınan ifadesi esnasında suçunu itiraf etti. Ahmet Özcan önce anne Azime Özcan’ı bıçaklayarak öldürdükten sonra kızı Yasemin Özcan’ı öldürdüğünü ve olaya cinayet, intihar süsü vermek için bıçaktaki parmak izlerini sildikten sonra bıçağı Yasemin Özcan’ın eline tutuşturduğunu itiraf etti.

Kartal Asayiş Büro Amirliği’nde işlemleri tamamlanan Ahmet Özcan’ın otomobilinde arama çalışmaları yapıldığı, işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceği bilgisine ulaşıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.