Alkol operasyonu

19

7 Eylül günü Bir ihbarı değerlendiren İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri İstanbul’un Küçükçekmece ilçesinde bulunan bir kargo firmasının deposunda sahte alkol bulunduğu ve piyasaya sürüldüğü ihbarı üzerine, harekete geçti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kargo firmasının deposuna baskın düzenlendi. Yapılan baskın sonrasında kargo ofisinin deposunda litrelerce sahte alkolün kamyonlarla depoya getirilerek çalışanlar tarafından bidonlara konduğu ve sahte etiketlerle orijinal süsü verildiği tespit edildi.

Kargo firmasının çalışanlarının yakalanmamak için sahte alkol kutularının üzerine kargo firmasının etiket ve logolarını yapıştırdıkları, çalışanların alkol siparişlerini firmaya ait araçlarla kargo dağıtımı yapılıyormuş gibi piyasaya sürdükleri belirlendi.

ELE GEÇİRİLENLER

Yapılan operasyon kapsamında olayla bağlantılı olduğu belirlenen kargo firmasının depo çalışanlarından 6 kişi gözaltına alındı.

Aramalarda; 4 bin 525 litre alkollü sıvı, 620 alkol kiti, 47 bin 500 alkol etiketi, 145 bidon kapağı, 4 derece ve 1 alkol ölçüm cihazı ele geçirildi.

4 ŞÜPHELİ SERBEST BIRAKILDI

Gözaltına alınan şahıslar emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

2 şüpheli, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 4 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Olayla ilgili araştırmanın devam ettiği öğrenilirken bu olayın benzer kargo şubelerinden yapılıp yapılmadığının da araştırıldığının bilgisine ulaşıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.