İnternetten tanıştığı kadının çantasını çaldı

7

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde 8 Eylül Çarşamba günü öğle saatlerinde meydana gelen olayda iddialara göre bir kadın sosyal medya üzerinden tanıştığı bir kişi ile buluşmak için Esenyurt Meydanı’nda bulunan bir kafede buluşmak için anlaştı. Genç kadın bahse konu kafeye geldikten sonra sosyal medya üzerinden tanıştığı erkek arkadaşının da gelmesiyle birlikte ikili sohbet ederken genç kadın bir ara makyaj tazelemek için tuvalete gitmek için masadan kalktı.

Genç kadının makyaj tazelemek için tuvalete gitmesini fırsat bilen adam genç kadının masada bıraktığı çantasının içinde bulunan bir miktar parayı çalarak cebine koydu. Genç kadının tekrar masaya dönmesinin ardından kısa bir süre sohbet eden adam daha sonra garsonu çağırarak hesabı istedi.  Gelen hesabı ödeyen adam daha sonra kafeden ayrıldı.

Genç kadın sosyal medyadan tanıştığı kişinin kafeden ayrılmasının ardından kalkarken çantasını kontrol ettiğinde çantasını kurcaladığında parasının olmadığını gördü. Durumu kafe çalışanlarına aktaran kadına kafe görevlileri kafede bulunan güvenlik kamera kayıtlarını izlettiklerinde kadının çantasında bulunan parayı çalanın buluştuğu erkek arkadaşının ortaya çıkması üzerine  kayıtlarla beraber polis merkezine giden kadın, şikayetçi oldu. Polis ekipleri hırsızı yakalamak için çalışma başlattı. Yaşananlar ise kafenin güvenlik kamerasına yansıdı.

Kafe çalışanları yaşanan olayı “Kafemize bir hanımefendi ve bir beyefendi geldi. Daha sonra hanımefendi tuvalete gittiğinde beyefendi hesabı benden telaşlı bir şekilde istedi ve daha sonra hanımefendi yanına gelince kısa süre içinden kafeden ayrıldı. Daha sonra hanımefendi çantasındaki parasının olmadığını görünce güvenlik kamera kayıtlarını incelediğinde hanımefendinin buluştuğu erkek tarafından parasının çalındığını gördük” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.