KOBİ Danışmanlığı Sınavı Hakkında Merak Edilenler

KOBİ Danışmanlığı Sınavı Hakkında Merak Edilenler

60

 

Kobi danışmanlığı sınavı yeni nesil KOBİ danışmanları için geliyor. KOBİ’ler yani işletmeler ülkemizin can damarı konumundadır. Ülkenin ekonomik olarak kalkınması ve gelişmesi için önemli yer teşkil eder işletmeler. Bu kadar ülkede önemli yeri olan işletmeler zaman zaman türlü sıkıntılarla karşılaşabilir. Malum iş hayatı ne zaman ne olacağı asla belli olmuyor. Kimi zaman gelir yetersizliği baş gösteriyor kimi zaman elemanlar KOBİ için yüksek sıkıntı teşkil ediyor. Bu sıkıntılar zaman zaman işletmeyi ciddi ciddi zor durumlara düşürüyor, kimi zaman iflasın eşiğine getiriyor hatta kimi zaman onları bir daha açığa çıkmamak üzere tarih sayfalarına gömüyor.

Bu konularda elde etmesi gereken yardımları minimuma indirmek onları zor durumdan kurtarmak hatta hiç zor duruma girmemeleri adına yardımcı olan bir hizmet çalışan grubu var. Bunlar ülkemizde KOBİ danışmanı olarak anılıyor. Ülkemizde ve diğer bir çok ülkede de olduğu gibi KOBİ dabışmanlığı bir meslek sayılıyor ve oldukça yoğun talep görüyor. Genelde bütün işletmeler her şeye hazırlıklı olmak adına kendilerine bir danışman temin ediyor ve iş hayatında yaşayacağı kaçınılmaz zorluklardan minimum hassar ile kurtulup büyüme yolunda emin adımlarla ilerliyor. Tabii bu kadar tercih edilen bir sektörde danışman olarak çalışmak sanılan kadar kolay değil. Elbette bunun da bir değerlendirme ölçütü var ve çalışanlar bu değerlendirme ölçütlerine göre işe alınıyor.

Eskiden şirket isteğine göre herkes KOBİ danışmanı olarak görev yapabiliyordu. ancak bu yeni getirilen düzenleme ile değiştirildi. Artık belli kriterleri olan üç türlü sınava tabi olarak işe başlama yolunda adım atacak olan danışman adayları bütün sınavlarda başarı göstermek mecburiyetindedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.