Edremit’te yeni hayvan hakları yasası anlatıldı

Edremit'te yeni hayvan hakları yasası anlatıldı

29

 

Edremit Belediyesi 4 Ekim tarihi içerisinde Hayvanları Koruma Gününün dahilinde özel bir bilgilendirme toplantısı düzenlemiş oldu.

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nün dahilinde Edremit Belediyesi Veterinerlik Birimi aracılığıyla Şükrü Tunar Kültür Merkezi içerisinde açıklanmış olan ‘Yeni Hayvan Hakları Yasası’ içeriğiyle alakalı bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Açılışla ilgili konuşmayı Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Metin Tunçer’in yapmış olduğu toplantı içerisinde, İlçe Tarım Müdürlüğü’nde görevli olan Veteriner Hekimi Mehmet Atakan’ın yanı sıra Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğünün Veteriner Hekimi olarak görev yapan Ertan Şenol ile birlikte Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin Veteriner İşleri Müdürlüğü olarak görev yapan Veteriner Hekim Tuncay Dönmez ve de Edremit Belediyesinin Veteriner İşleri Sorumlusu olarak görev yapan Veteriner Hekim Mustafa Ilga sokaklar üzerinde yaşamını sürdüren hayvanlar ve haklarıyla alakalı vatandaşları bilgilendirmiş oldu.

Uzman isimler; hayvanların ticaretinin yanı sıra İl Hayvanları Koruma Kurulu ile birlikte yasaklar, eğitici yayınlar, mali destek, cezalar ve hayvanat bahçeleri başlıklarının altında katılımcılar için bilgiler aktardı. Hayvanseverlerin çok büyük bir ilgiyle takip etmiş olduğu bilgilendirme toplantısı daha sonrasında ise interaktif bir biçimde de sürdü. Soru-ve yanıt şeklinde devam etmiş olan toplantının tamamlanmasının ardından Edremit Belediyesi tarafından katılımcı olan herkese de mama hediyesi verildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.