Tarım’daki eğitim seferberliği devam ediyor

Tarım'daki eğitim seferberliği devam ediyor

169

 

Tarım ile Orman Bakanlığı’nın, Kız Kardeşim Projesi adlı projesinin dahilinde başlatılmış olan eğitim seferberliğinin yedincisi İzmir ili içerisinde gerçekleştirilmiş oldu. Kırsal alanlarda yaşamını sürdüren ve kendi olanaklarıyla üretim yapmaya uğraşan kadınlara yönelik başlatılmış olan eğitim seferberliğinin kapsamında toplam olarak 10 il içerisinde ortalama 1.000 tane kadın girişimciye ulaşılması konusunda hedefler var.

İzmir Tarım ile Orman Bakanlığı’nın İl Müdürlüğü içerisinde düzenlenmiş olan ve 50 tane üretici kadının katılmış olduğu eğitimin açılışını gerçekleştirmiş olan İzmir İl Tarım ile Orman Müdürü görevinde bulunan Mustafa Özen, üretimin her bir aşaması içinde var olan kadınların, yalnızca tarım sektörü içerisinde değil elinin değmiş olduğu her yerde bir değişiklik, bir başarı yakalamış olduğunu ifade etti.

Coca-Cola Vakfı’nın, Türkiye Odalar ile Borsalar Birliği’nin yanı sıra Habitat Derneği’yle beraber 2015 senesinden bu zamana kadar devam etmekte olan Kız Kardeşim Projesi, kadınların ekonomik yaşama katılımlarının hususunda gereken bilgi ve becerilerle donatılıp toplumsal, ekonomik konumlarının güçlenebilmesi ve ekonomik kalkınma konusunda aktif bir şekilde rol almaları amacıyla desteklenmesi amaçlanmakta. Kız Kardeşim Projesi, ülkemizde bugüne dek 81 il içerisinde 100.000 tanenin üstünde kadının kendisini geliştirip toplum içinde çok daha aktif rol almasına da destek olmuş durumda.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.