CHP’den atamalar hakkında açıklama

26

Yerel seçimlerin ardında bazı belediyelerde CHP’li belediye başkanlarının yakınlarını ve akrabalarını işe alımları sonrasında siyaset dünyasında ciddi sıkıntılar yaşandı. Bu krize Genel Merkez el koydu. Bazı atamalar CHP Genel Merkezi’nin yönlendirmeleri sonucu iptal ettirilirken CHP yönetimi tüm belediye başkanlarına “ Tartışmalara yol açacak atamalar ve iş alımları yapmayın, sadece halkçı belediye olarak gerekenleri yapın “talimatı gönderdi.

BEYAZDA LEKE ÇABUK BELLİ OLUR

CHP Yerel Yönetimler Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ise yaptığı açıklamada  “Beyaz üzerinde leke çabuk belli olur. Biz yola şeffaf, halkçı belediye olmak için yola çıktık. Bunu yapmak için ne gerekiyorsa onu yapmaya devam edeceğiz. Medyanın günlerce konuştuğu konuları inceledik ve başkanlarımızı bu konuda uyardık. Bundan sonra da halkçı belediyeciliğin gereğinin yapılması için takiplerimiz devam edecektir” dedi.

CHP’NİN USULSÜZ ATAMALARI

İzmir Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, belediye şirketi olan Torbel A.Ş.’ye  oğlu Efe Uygur’u genel müdür yardımcısı olarak atamıştı. Olayın sosyal medya ve basına yansıması sonrasında Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur geri adım atmak zorunda kalmış ve oğlu Efe Uygur görevinden istifa etmişti.

Adana Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay özel kalem müdürlüğü görevine damadı emekli subay Ahmet Erdal Şenyurt’u atadığı ortaya çıkmıştı.

CHP Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan’da belediye meclis kararı ile belediye şirketi olan “Karaburun Belediye Personel Ltd.Sti.’ye kendisini genel müdür olarak atayarak şirketten 7500 TL.ekstra maaş aldığı ortaya çıkınca aldığı bu maaşı okul tadilatı için bağışladığını açıklamak zorunda kalmıştı.

İzmir Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar ise göreve geldikten kısa bir süre sonra eski belediye başkanının özel kalem müdürünü görevden alarak yerine eşi Nuriye Kayalar’ı özel kalem müdürü olarak atamıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.