70 milyonluk bilet bana çıktı diyen üniversiteli sahtekar çıktı

56

Yılbaşı Milli Piyango özel ödülü 70 milyon liranın talihlisi olduğunu iddia ederek Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nün Balgat’taki binasına gelerek “70 milyon TL.’lik ikramiye bana çıktı, bilet cebimde diyerek gelen ismi açıklanmayan üniversite öğrencisinin sahtekar olduğu ortaya çıktı. Konu ile ilgili detayları CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, sosyal medya hesaplarından takipçileri ve kamuoyu ile paylaşırken Milli Piyango İdarsi’nin suç duyurusunun görüntülerini de paylaşımına ekledi.

Sosyal medya hesaplarından açıklama yapan CHP Milletvekili Tanal “ İsmi açıklanmayan iddialara göre üniversite öğrencisi olan bir genç Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’ne geldi. Kapıda bulunan görevlilere Milli Piyango Yılbaşı en büyük ikramiyesi olan 70 Milyon TL.’lik biletin kendisine çıktığını ve biletin cebinde olduğunu söyledi. Bu açıklama sonrasında kurum içinde bir çok kişi heyecanlandı. Kurum yetkilileri üniversiteli gencin bileti cebinde çıkarmasını talep etti. Kurum yetkilileri biletin sorgulanması için bilet sorgulama cihazını hazırladılar.

Üniversiteli gençten cebinden çıkardığı bileti imzalamasını talep eden kurum yöneticilerinin bu talebine üniversiteli genç “İmza atmama gerek yok, siz biletimi inceleyin” diyerek cevap verince, kurum yetkilileri biletin arkasına imza atılmadıkça inceleme yapılmasının mümkün olmadığını belirtince mecburiyet karşısında üniversiteli genç biletin arkasına isim soyadı yazarak imzasını attı. Bilet sorgulama cihazına sokulan biletin yapılan inceleme sonunda yılbaşı özel çekilişine ait farklı bir bilet olduğu, ibraz edilen biletin büyük ikramiye isabet eden bilet olmadığı anlaşıldı.

“ORTALIĞI AYAĞA KALDIRDI

Kurum yetkilileri biletin ikramiye kazanan bilet olmadığını üniversiteli gence bildirmeleri üzerine, üniversiteli genç telaşla yanlış bilet getirdiğini asıl ikramiye kazanan biletin evinde olduğunu söyledi. Kurum yetkilileri ise şahsa evinde muhafaza ettiği biletin fotoğrafını çekerek kendilerine Whatsapp aracılığı ile göndermesini, biletin aslı gelene kadar da yasal işlemlerin tamamlanacağını bildirdiler.

Bunun üzerine üniversiteli genç kurum yetkililerine telefon amak için dışarı çıkmak istediğini söyleyerek dışarı çıktı. Üniversiteli genç yaptığı telefon görüşmesi sonrasında Milli Piyango Genel Müdür makamına geri geldiğinde yetkililere verdiği bileti geri almadığını öne sürerek, “Biletimi geri verin” şeklinde bağırdı. Yaşanan bu durum üzerine Milli Piyango yetkilileri durumu polise bildirmesi üzerine üniversiteli genç büyük bir telaşla cebinden bileti çıkararak bulduğunu söyledi. İhbar üzerine Genel Müdürlüğe gelen polisler memurları tarafından üniversiteli genç hakkında tutanak tutuldu. Üniversiteli genç verdiği ifadesinde biletin cebinde olduğunu ve 70 Milyon TL.’nin kendisine çıkmadığını itiraf etti.

SAHTE BİLET HAZIRLAMIŞ

Üniversiteli gencin evde kaldığını iddia ettiği biletin numarasının başka bir bilet üzerine photoshop ile oynama yapılarak büyük ikramiye kazanan numaraların yazılarak sahte bilet hazırlandığı tespit edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.