Eşini öldürüp, aracında gezdiren katile müebbet hapis

22

16 Mart günü İstanbul Bahçelievler’de yaşanan olayda boşanma aşamasında olduğu 22 yaşındaki eşi Fatma Erdoğan ile eşi 23 yaşındaki Eren Erdoğan arasında araçları içinde seyrederlerken tartışmaya başlayan çift arasındaki tartışma büyüyerek kavgaya dönüştü. Daha sonra Eren Erdoğan aracının içinde bulunan ruhsatsız tabancası ile eşi Fatma Erdoğan’a 2 el ateş ederek ölümüne sebebiyet vermişti.

SAVCILIK İDDİANAMEYİ TAMAMLANDI

Tartıştığı eşi Fatma Erdoğan’ı, kendisine ait aracında ruhsatsız bir silah ile 2 el ateş ederek öldüren Eren Erdoğan hakkında savcılık iddianameyi tamamladı.

Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede “ 16 Mart günü Eren ile Fatma Erdoğan çiftinin  bir alışveriş merkezinde buluştuklarının aktarıldığı iddianamede, Fatma Erdoğan’ın 155 polis ihbar hattı merkezini arayarak, “ Şu an boşanma davamızın devam ettiği eşim beni esir aldı, aracının içine kilitledi”şeklinde ihbarda bulunduğu da anlatıldı.

POLİSİ ARADIKTAN 15 DAKİKA EŞİNİ 2 EL ATEŞ EDEREK ÖLDÜRÜLMÜŞ

Savcılık iddianamesinde “ Fatma Erdoğan’ın 155 Polis İmdat hattı ile görüşmesinden yaklaşık 15 dakika sonra Eren Erdoğan’ın Fatma Erdoğan’ı aracının içinde ruhsatsız tabancası ile 2 el ateş ederek öldürdüğünün anlatıldığı iddianamede, “ Cinayet esnasında Eren Erdoğan ve Fatma Erdoğan’ın Bahçelievler Yenibosna civarında oldukları, cinayet sonrasında Eren Erdoğan öldürdüğü eşi Fatma Erdoğan’ı aracının içinde hayatını kaybetmiş vaziyette iken aracı ile Başakşehir istikametine seyrederken Fatma Erdoğan’a ait cep telefonunu bu mevkiide yola attığı belirtildi.”

SİLAH KENDİLİĞİNDEN ATEŞ ALDI

Savcılık iddianamesinde ifadesine yer verilen Eren Erdoğan,, “Olay günü eşim Fatma Erdoğan ile buluştuk ver beraber sinemaya gittik. Daha sonra sinemadan çıkarak başka bir alışveriş merkezine giderken yolda aracın içinde tartışmaya başladık. O esnada eşimi korkutmak için üzerimde bulunan ruhsatsız silahı çıkardığım anda silah birden kendiliğinden ateş aldı. Savcılık iddianamesinin aksine eşinin asla 155 Polis İmdat hattını aramadığını söyleyen Eren Erdoğan eşini kaza ile vurmasının ardından 112’ye en kısa yoldan ulaşmak için kendilerine en yakın polis merkezine gittiğini” iddia etti.

HAKKINDA AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTENİYOR

Savcılık iddianamesindede, Eren Erdoğan’ın ‘eşi kasten öldürme’ suçundan hakkında ağırlaştırılmış müebbet, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan 10 yıla kadar, ‘ruhsatsız silah ya da mermi taşıma’ suçundan ise 3 yıla kadar hapis cezası istendi. Eren Erdoğan, önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.