Davutoğlu’ndan parti çalışmaları hakkında açıklama geldi

32

Eski Başbakanlardan ve halen yeni parti kuracağı iddia edilen Ahmet Davutoğlu, memleketi Konya’nın Taşkent ilçesinde düzenlenen Mevlid programına katıldı. Ahmed Davutoğlu’nun katıldığı Mevlid programına kendisi ile aynı dönem AK Partide görev yapan eski Milletvekilleri ve eski AK Parti il başkanları ile ilçeye geldi. Davutoğlu ve beraberinde bulunan kişilere Konyalıların ilgisiyle karşılandı.

“MESELE AK PARTİ’NİN VİCDANINA SESLENMEK”

Ahmet Davutoğlu herkes tarafından kurulacağı düşünülen yeni parti ile alakalı yaptığı açıklamada “Çalışmaktan kast edilen, siyasi bakımdan pozisyonu halka anlatmaksa çalışmaya başladık. Çalışmak dediğimiz halkın derin vicdanına hitap etmektir. Mesele siyasi tabakaya değil. AK Parti’nin derin vicdanına seslenmek. Milletimizin bizi iktidara taşıdığı vicdanı hepimiz çok iyi biliyoruz” diyerek konuştu.

“ADIMIN ANILMASI DAHİ YASAKLANDI”

Ahmet Davutoğlu “ Başbakanlık görevimden sonra hala vatandaşlarım bana samimiyetle sahip çıkmaya devam ettiler. Samimiyetten bazı şeyleri saklamak imkansızdır.  Bu samimiyeti görmek istemeyenlerde aslında görecektir. Bu ülkede son üç yıl boyunca adımın dahi anılmasını bir şekilde yasaklamaya çalıştılar. Ama bu yasaklamak ya da ambargo koymak samimiyetin önüne geçemedi. Geçtiğimiz Ramazan’da Diyarbakır’dan sahura kadar halkın yanından ayrılamadım, aynı şey Elazığ’da böyleydi bu samimiyet” dedi.

Konya’nın Taşkent ilçesinde düzenlenen Mevlid programı sonrasında babasının mezarını ziyaret eden Davutoğlu bir süre babasının mezarı başucunda dua etti. Davutoğlu’nun katıldığı Mevlid programına eski İstanbul Milletvekili Abdullah Başçı, eski Manisa AKP Milletvekili Selçuk Özdağ, Eski CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, eski Konya AKP Milletvekili Ömer Ünal, eski İstanbul AKP İl Başkanı Selim Temurci ve e Eski AKP Konya İl Başkanı Musa Arat eşlik ettiler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.