Kılıçdaroğlu’ndan Baykal’a bayram ziyareti

33

Nisan ayında hastaneden çıktıktan sonra Antalya’da yaşayan kızı Aslı Baykal’ın evine yerleşen Deniz Baykal’ı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Antalya il başkanı Ahmet Kumbul, CHP Antalya Milletvekilleri Aydın Özer, Rafet Zeybek ve Cavit Arı bayram ziyaretinde bulundular. Deniz Baykal’ın eşi Olcay Baykal ve kızı Aslı Baykal Kemal Kılıçdaroğlu ve yanında bulunan heyeti kapıda karşıladılar.

Kemal Kılıçdaroğlu yaptıkları ziyaret hakkında yaptığı açıklamada “Partimizin duayen genel başkanını ziyaret ederek ailesi ile birlikte bayramlarını kutladık. Genel Başkanımızın sağlık durumunun gayet iyi olduğunu gördük. Kendisine hem partimiz hem ülkemiz için yaşanan siyasi gelişmeler konusunda bilgiler verip fikir alışverişi yapacağız. Zaten kendisi gündemi çok yakından takip ediyor. Bugün bir araya gelmememizin iki sebebi var. Birisi bayram ziyareti ikincisi de siyaset” dedi..

Deniz Baykal’da kendisine yapılan ziyaret sonrası yaptığı açıklamada “ Partimizin genel başkanı her zamanki zarafeti ve nezaketiyle bu bayram da beni ziyarete geldi. Beraber her şeyi değerlendirme fırsatı bulduk. Onların ziyaretleri benim için çok değerli. Bana gözlemlerini ve değerlendirmelerini alarak bende açılmaya çalışıyorum. Beni bu ziyaretle çok onere etti. Beni ziyaretlerinden dolayı çok memnunluk duydum. Türkiye çok zor bir dönemeçte. Gelişmeleri izliyoruz ve endişeler duyuyoruz. Türkiye gerçekten sıcak bir çatışma içinde mi ? Dış politika ve ekonomi bizlere aktarılan şekilde mi? Bu tür soruları kendilerine sordum onlarda cevapladılar. Birbirimizle fikir alışverişinde bulunarak beraber değerlendirmeler yaptık” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.