44 gündür kayıp olan babasını öldürdüğünü itiraf etti

22

13 Temmuz günü 112 Acil Çağrı Merkezine gelen bir telefonda Konya’nın Çumra ilçesinde bulunan Apasaraycık baraj göleti içinde bir araç bulunduğu ihbarı yapıldı. Gelen ihbar üzerine 112 Acil Çağrı Merkezi tarafından yönlendirilen Konya İl Jandarma Komutanlığı ekiplerii harekete geçerek Apasayracık Göleti mevkiine geldiler. Daha sonra Jandarma İl Komutanlığı ekipleri Konya Büyükşehir Belediyesi’ndeki görevli dalgıç ekiplerine haber verdiler. Dalgıç ekipleri tarafından göletin içinde bulunan araç çıkartıldı.  Ekipler tarafından çıkartılan aracın 42 FFH 90 plakalı olduğu ve bu aracın Mersin’in Silifke ilçesi nüfusuna kayıtlı Hacı C. olduğu tespit edildi. Aracın içinde kimsenin olmaması üzerine Hacı C.’nin de suda olabileceği ihtimali üzerine olay yerine AFAD ekipleri çağrıldı. Olay yerine gelen AFAD ekipleri tarafından yapılan aramalarda herhangi bir cesede bulunamazken 42 FFH 90 plaka sayılı aracın içinde Hacı C.’ye ait cep telefonu bulundu.

BABASINI ÖLDÜRDÜĞÜNÜ İTİRAF ETTİ

Aracın içinden ve gölette her hangi bir cesede ulaşılmaması üzerine ekipler araç sahibi Hacı C.’nin ailesine ulaştılar. 6 çocuk babası olan kayıp olan Hacı C’nin hayvancılık yaptığı bilgisine ve ailesinin Hacı C.’nin Antalya’ya gitmiş olabileceğini söylemeleri üzerine araştırma daha da genişletildi. Hacı C.’nin ailesindeki tüm bireyleri sorgulayan yetkililer çelişkili açıklamalarda bulunan Yusuf Ç.’yi teknik ve fiziki olarak takibe aldılar. Yapılan teknik ve fiziki takip sonrasında gözaltına alınan Yusuf Ç. Konya İl Jandarma Komutanlığında yapılan ilk sorgusunda babasını av tüfeği ile öldürdükten sonra Seydişehir’de bulunan Boyalı Mahallesindeki Boyalı yaylasına gömdüğünü, olacak şüpheleri de gizlemek için babasının aracını Apasayracık Göletine attığını itiraf etti. Seydişehir ilçesi Boyalı Mahallesinde bulunan Boyalı Yaylasına gömdüğünü itiraf etti.

BABA HACI C.’NİN CESEDİ BULUNDU

Yaptığı itiraf sonrasında Jandarma ekipleri, Yusuf C.’yi de alarak cesedin gömüldüğü bölgeye gitti.  Ekipler tarafından olay yerinde yapılan kazılar sonrasında Hacı C.’nin cansız bedenine ulaşıldı. Hacı C.’nin cenazesi otopsi işlemleri için Seydişehir Devlet Hastanesi Morguna kaldırıldı.

Yusuf C.’nin jandarmadaki sorgusunun sürdüğü belirtildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.