Bekçiler 4 milyon 795 bin euro’luk vurgunu yapan soyguncuyu yakaladılar

39

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine bağlı bekçiler Aksaray’da dün gece uygulama yaparken şüphe üzerine bir kişiyi durdurdu. Şüphelinin üzerinden çıkan kimliği inceleyen ekipler Mehmet Ç. adına düzenlenen nüfus cüzdanının sahte olduğunu tespit ettiler. Şüphelinin kimliğinin sahte çıkması üzerine üst araması yapılan şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin iddiaya göre “Beni idare edin, görmezden gelin” diyerek üzerinde bulunan 30 bin lirayı rüşvet olarak vermeyi ima etti. Ancak bekçiler şüpheliye “Sen kimsin, nesin seni karakola götürüp öğrenelim” diye karşılık verdiler.
KARAKOLDA GERÇEK KİMLİĞİNİ AÇIKLADI

Bekçiler tarafından emniyete götürülen kişinin emniyette Adana’da 4 milyon 795 bin Euro’luk soygunun şüphelisi Mehmet Emin G. olduğu anlaşıldı. Haziran ayında bankalar arası para taşıma yapan bir güvenlik şirketinde amir olan Burak E ile işbirliği yaparak 25 Haziran günü gerçekleştirilen soyguna karışan ve hakkında tutuklama kararı bulunan Mehmet Emin G. tutuklanarak gözaltına alındı.
Mehmet Emin G.’nin yakalanmasından önce 4 milyon 795 bin Euro’luk soygun için özel ekip kurulmuş ve bu özel ekip yaptıkları araştırmalar sonrasında tespit ettiği 20 şüpheliden 18’ini çeşitli illerde eş zamanlı yapılan operasyonlarla gözaltına alınmış ve İstanbul’dan Gürcistan’a kaçış yapacağı Mehmet Emin G. için Adana’dan özel bir ekip İstanbul’da çalışmalar yapmıştı.

Mehmet Emin G.’nin yakalanmasını sağlayan bekçilerin İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından ödüllendirileceği ve yakalan şüpheli Mehmet Emin G.’nin Adana Emniyet Müdürlüğünün görevlendirdiği ekiplere teslim edilerek zanlının Adana’ya götürüldüğü ve sorgusuna burada devam edildiği bilgisine erişilmiştir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.