Samsun’da selden 2 kişi hayatını kaybetti

102

Samsun’da, sabah saatlerinde yağan sağanak yağış etkili oldu. Sağanak yağış sebebiyle Salıpazarı ilçesinde bulunan Yeşil Dere taşarken ilçe yolu ise adeta göle döndü. Yaşana sağanak yağış esnasında Salıpazarı ilçesi Kırgıl Mahallesi’nde yaşayan 50 yaşındaki Ahmet Yıldız sel sularına kapılarak kayboldu. Aradan geçen kısa bir süre içinde mahalle sakinleri Ahmet Yıldız’ın cansız bedenine dere yatağında ulaştılar.
Yaşanan sel felaketi sonrasında Samsun’un Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül yaptığı ilk açıklamada, ilçede yaşanan sel felaketi sonrasında 1 kişinin maalesef hayatını kaybettiği 3 veya 4 kişinin kayıp olduğunu ve bu kişiler ulaşmak için çalışmalara başlandığını” açıklamıştı. Belediye Başkanı Halit Akgül’ün açıklamasının ardından kayıp olduğu açıklanan kişilerden birisinin hayatını da kaybettiği bilgisine ulaşıldı.
Sabah’ın erken saatlerinde Samsun’un doğusunda sabah başlayan şiddetli yağmur, ilçeyi ve hayatı olumsuz etkiledi. Yağan sağanak yağmur nedeniyle Salıpazarı ilçesinden geçen Yeşil Dere, debisinin yükselmesiyle taştı ve ilçe yolunu adeta bir göle çevirirken yolu kullanan sürücüler zor anlar yaşadı. Yağan sağanak yağmur ve sel sonrası ilçe merkezinde bir çok yol ulaşıma kapatılırken bir çok ev ve işyerini su bastı.
Yaşanan su baskını ve taşkının olduğu bölgeye AFAD görevlileri, sevk edildiler. Derenin çevresinde bulunan bazı atölyelerde bulunan işçiler tedbir amaçlı işyerlerinden çıkartıldılar. Yaşanan sağanak yağış ve sel sonrası kapanan yollar belediye ekipleri tarafından iş makinalarıyla suyu tahliye etme çalışmalarına başladılar. Bazı bölgelerde ayrıca küçük çaplı toprak kaymaları olduğu tespit edilirken sel sonrası bazı köy yollarında da hasar olduğu belirlendi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.