Ankara’da bakan ve milletvekillerinin adını kullanan dolandırıcı yakayı ele verdi

55

Ankara’da  bir çok kişiye “ihale, işe aldırma ,tayin ve atama yaptırma” vaadi ile dolandırıcılık yaptıkları tespit edilen içlerinde kamu görevlilerinin de bulunduğu 23 kişi şikayetler üzerine yapılan eş zamanlı bir operasyonla yakalandılar.
Ankara Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, “Doğu Batı Elele Birlik Teşkilatı adlı derneğin yönetim kurulu üyelerinden bazılarının çok sayıda kişiyi dolandırdıkları şikayetlerinin gelmesi sonucu Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kaçakçılık ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturmada İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesince yapılan araştırmada kişilerin bu suçu işledikleri tespit edildi.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının izni ile şüpheliler hakkında yapılan teknik ve fiziki takibin ardından düzenlenen operasyon sonucunda aralarında dernek yöneticiler ve kamu çalışanlarının bulunduğu 23 şüpheli yakalanarak gözaltına alındılar. Ankara’nın Balgat ilçesinde Doğu Batı Elele Birlik Teşkilatı adlı derneğin lüks merkezine yapılan baskında geniş çaplı arama yapıldı. İki lüks dairenin birleştirilerek oluşturulan derneğin üyelerinin ayrıca kiraladıkları lüks daire için 60 bin lira tutarında kira ve aidat borcu bulunduğu tespit edildi.
Dernek yöneticileri ve kamu görevlilerinden oluşan şebeke elemanları bir çok kişiye bakanların, milletvekillerin ve bürokratların adlarını kullanarak işe aldırma, tayin, atama ve ihale kazandırma vaadi ile dolandırıcılık yaptığı tespit edilirken baskında ayrıca devlete ait yerlerin kendi dernek çatısı altında satışı için görevlendirdiklerini söyledikleri tespit edildi.
Yapılan operasyon kapsamında bazı dolandırıcılık çetesi üyelerinin halen firarda olduğu ve bu kişilerin yakalanması için çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.