Doğum yapan eşini bıçakladı

41

Gaziantep Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Mücahitler ek binasında meydana gelen olayda iddialara göre eşi Ahmet Y. ile şiddetli geçimsizlik yaşayan Güldane Y. boşanma davası açtı. Eşinin boşanma davası açtığını öğrenen Ahmet Y. gözü dönerek yeni doğum yapmış olan eşine hastane odasında yatağında bıçakla saldırdı. Eşi ile şiddetli geçimsizlik yaşadığı için 6 aydır annesinin evinde yaşayan Güldane Y.’yi hasta yatağında 7 yerinden bıçaklayan kocası Ahmet Y.’ye o esnada odada bulunan G

Güldane Y.’nin ablası Seda G. müdahale etti. Hastanedeki güvenlik görevlileri tarafından yakalanan Ahmet Y., polis ekiplerine teslim edildi.

 

SALDIRI SONRASI YOĞUN BAKIMA ALINDI

 

Hastanede bir erkek çocuğu dünyaya getiren ve kocasının bıçaklı saldırısı sonrası ağır yaralanan Güldane Y. aynı hastanenin yoğun bakım ünitesine alındı. Kocasının bıçaklı saldırısı sonrası yeni doğurduğu evladını dahi kucağına almadan talihsiz anne hastanede yoğun bakım mücadelesi veriyor. Hastane yetkilileri saldırıya uğrayan annenin hayati tehlikesinin devam ettiğini açıkladılar.

 

OLAYIN GÖRGÜ TANIĞI ABLA YAŞADIKLARI KABUSU ANLATTI

 

Eşi tarafından bıçaklanan ve olay anında kardeşinin yanında bulunan Seda G. “Kardeşim eşi ile şiddetli geçimsizlik yaşadığı için 6 ay önce annemin yanına sığındı. Eşiyle görüşmediği için ayrıca boşanma davası açtı. Kardeşim doğum yapınca bizde annesine ve kendisine haber verdik. Eniştem önce annesi ile geldi. Daha sonra akşam saat 23:00 gibi tekrar geldiler. Bir anda odada kavgalar, tehditler havada uçuşmaya başladı. Bu esnada üzerinden çıkardığı bıçağı tam kardeşimin göğsüne saplayacakken engel oldum. Ama tüm engellemelerime rağmen kardeşimi 7 yerinden bıçakladı. Bağırmam üzerine hastanenin güvenlik görevlileri geldi ve olaya müdahale ettiler. Kardeşim şu an yaşam mücadelesi veriyor” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.