PKK artık halkı sokağa dökemiyor

46

Bölücü terör örgütü PKK son dönemlerde görevden alınan HDP’li belediye başkanlarına sahip çıkmak için halkı sokağa dökmek için çalışmalarına devam ediyor. En son PKK’nın sözde komite üyelerinden ve terör örgütünün liderlerinden biri olan Murat Karayılan  Mardin, Diyarbakır ve Van’da bulunan terör örgütü mensuplarını ve halkı örgütün internet sitesinden sokağa inmeleri çağrısına bölge halkı ve terör örgütü sempatizanları ilgi göstermedi.

İçişleri Bakanlığı tarafından Mardin, Van ve Diyarbakır büyükşehir belediye başkanlarının görevden alınarak yerine kayyum atanması sonrasında bölücü terör örgütü üst düzey yöneticileri harekete geçerek bölge halkını protesto etmeleri konusunda çağrılarına devam ederken, halkın bu çağrılara kulak asmaması terör örgütü içinde endişelenmelere ve tartışmaların artmasına neden oldu.

Murat Karayılan terör örgütünün internet sitesinde yaptığı açıklama ile bölge halkına şiddet olayları ve kaos yaratmak için sokağa dökülme çağrısı yaptığı, sokak eylemlerinin sadece görevden alınan belediye başkanlarının görev aldığı iller dışında yurt geneline yayılmasını isteyen çağrısına şu ana kadar terör örgütü üyeleri ve sempatizanları destek vermedi.

Bölge halkının sağduyusu ile terör örgütünün yıllardır mağdur ettiği bölge halkı uzun zaman sonra gerekli cevabı böylece vermiş oldu.

İçişleri Bakanlığı tarafından Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı görevden alınmış yerine Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk görevden alınarak yerine Mardin Valisi Mustafa Yaman ve Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe’nin yerine de Van Valisi Mehmet Emin Bilmez kayyum olarak atanmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.