Ünlü jinekoloğa cinsel saldırı suçundan 23 yıl hapis

16

Türkiye’nin ünlü ve tanınmış jinekologlarından Fecri S. hakkında İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Nitelikli Cinsel Saldırı” suçundan görülen davanın üçüncü celsesine, tutuklu sanık Fecri S. getirildi. Duruşmada cinsel saldırı mağdur kadınlar R.T. ve A.D. de ile taraf avukatları da hazır bulundu. Duruşmada, mütalaasını bildiren savcı, sanığın muayene adı altında kadınları cinsel olarak uyararak bir sıvı alması ve bu alınan sıvı ile test yapması gerektiğini belirterek kadınların cinsel organlarına parmağını sokmak suretiyle “Nitelikli cinsel saldırı” suçunu işlediğinin sabit olduğunu belirterek cezalandırılmalarını talep etti.

ÜNLÜ JİNEKOLOG TAHLİYESİNİ TALEP ETTİ

Savcının mütalaası üzerine mahkeme heyeti tarafından son savunması sorulan sanık Fecri S. ise “Doktorluk hayatım boyunca ilk kez böyle onur kırıcı bir suçlama ile karşı karşıya kaldım. Cezaevinde kaldığım süre içinde vicdanımı sorguladım ancak asla kul hakkına girmedim. Cezaevinde yaşadığım kısa süre içinde akıl ve bedensel sağlığımı kaybetmek üzereyim. Jinekolojik muayene her hasta için farklı yapılabilir bir muayenedir. Her hasta bu tür muayenelerde genital bölgelerini açar ama bazen yanlış yorumlamalar olabilir. Şikayetçilerin beyanları haricinde delilleri bulunmamaktadır. Ben hiç bir hastama yemin ederim ki cinsel dürtü ile yaklaşmadım. Beraatimi ve tahliyemi talep ediyorum. Hiç bir insandan kul hakkı almadım.” dedi.

MAHKEME 23 YIL HAPİS CEZASI VERDİ

Mahkeme heyeti jinekolog Fecri S.’nin “Nitelikli cinsel saldırı” suçunun sabit olduğu kanısına vararak sanığa önce her bir mağdur için 14 yıl olmak üzere 28 yıl hapis cezası verdi. Sanığın mahkemede davranışları göz önünde bulundurarak toplam cezayı 23 yıl 6 ay hapis cezasına indirerek sanığın tutukluluk halinin de devamına karar verildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.