Kızını okula göndermek için yol yaptırdı

35

Muğla’nın Menteşe ilçesinde yaşayan evli ve 1 çocuk babası Ramazan Korkut’a ait evinin yanması sonucu Yemişendere Mahallesi Tembeller mevkiinde yeni bir ev yaptı. Yaşadıkları yeni evin olduğu yere giden dağ yolunun bozuk olması nedeniyle okul servis aracının girememesi sonucu geçtiğimiz yıl kızı Gamze Korkut’u ana sınıfına gönderemedi. Bu yıl kızını ilkokula yazdıran Ramazan Korkut kızının okula gidebilmesi için dağ yolunun düzeltilmesi konusunda Menteşe Belediye Başkanlığı’na yol başvurusu yaptığında ‘Orman yolu olduğu için yapamıyoruz’ cevabı aldı. Aldığı cevap üzerine kendi imkanları ile 4 kamyon ve 1 kepçe kiralayarak, Orman Bölge Müdürlüğü’nden de bir greyder desteği alarak 6 gün süren çalışmalar sonrasında 4 kilometrelik yolu stabilize hale getirdi. Daha önce her gün kızını okuluna traktörle getirip, götürme derdinden kurtularak kızının okula gitmesi için okul servisinin evlerinin önüne kadar gelmesini sağlaması küçük kızın yüzüne yaşadığı mutluluk yansıdı.

 

Kızının okuluna rahat gitmesini sağlamak için kendi imkanları ile yaptırdığı yolun bitmesinden sonra Ramazan Korkut yaptığı açıklamada “ Geçtiğimiz yıl kızımı ana sınıfına kaydettirdim ama servis şoförü aracı ile buraya gelmesinin imkansız olduğunu söyleyince Milli Eğitim’e müracaat ettiğimde onlarda yolu incelediklerinde “Yolu kendin yaptırırsan kızını servis almak zorunda kalır” diyerek cevap alınca kendi imkanlarımla yolu yaptırdım. Yolu yaptırmak için 20 bin lira borçlandım. Maddi durumum zaten iyi değildi ama şimdi bu borç yüzünden daha zor duruma düştüm ve borcumu nasıl ödeyeceğim diye kara kara düşünüyorum” dedi.

Evinin önünden artık servise binerek okuluna giden Gamze Korkut ise “ Artık her gün rahatça okuluma gidip geleceğim için çok mutluyum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.