Diyarbakır’da akıl almaz hırsızlık

78

Diyarbakır’da meydana gelen hırsızlık olayında hırsızlar daha önce gözlerine kestirdikleri bir eve sabah saatlerinde telefon görüşmesi süsü vererek girerek direkt asansörle 5.katta oturan Erdoğan ailesinin evine girerek aile bireyleri içeride iken eve girerek evin içinde aile bireylerinin telefonlarını ve altınlarının bulunduğu çantayı alarak kapıyı açık bırakarak evden çıkarken hala ellerinde cep telefonları ile görüşme yapıyormuşçasına binadan çıkarak ayrıldılar.

Yaşanan hırsızlık olayı sonrasında açıklamalarda bulunan Nalan Erdoğan “Hırsızlar dış kapıyı açıyorlar ve sonra direk bizim dairemizin kapısına gelerek kapıyı bir şekilde açarak evin içerisinde bulunan aile bireylerine ait cep telefonlarımız ve ziynet eşyalarımın bulunduğu çantayı almışlar ve içini boşaltıp çıkmışlar. Sabah uyandığımda başucumda telefonumu görmeyince eşimin geldiğini düşünerek mutfağa gittiğimde kapının açık ve ziynet eşyalarımın olduğu çantamı yerde görünce evin içinde bağırmaya başladım. Oğlum Süleyman’a seslendim. Oğluma “Hırsız eve girmiş” diye bağırdım. Sonra oğlum kalktı ve bana “anne benim telefonumda yok” dedi. Oğlumun odasında telefonu şarjdan çıkarıp almışlar. Altınlarımı çaldıkları gibi açılmamış sigara paketimi dahi alıp kapıyı açık bırakarak evden çıkmışlar” dedi.

“Yaşadığımız hırsızlık sonrasında benim ve oğlumun psikolojisi tamamen bozuldu. Oğlum geceleri uyuyamıyor, artık korkusundan altına kaçırıyor. Altınlarımı dahi kızlarımın yardımı ile aldım. Ramazan ayında bozdurup umre haccına gidecektim. Ama kısmet olmadı. Param onlara haram zıkkım olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.